KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Kýz yurdunda isyan - Kýz yurdunda isyan kars kýz yurdu
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
kars Kýz yurdunda isyan kars kýz yurdu kýz yurdu haberleri Kars’ta, gece yurda erkek girdiðini iddia eden Kredi Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) kýz öðrencileri yönetimi istifaya davet ederek oturma eylemi yaptý.
2010-06-15 - 10:00
KARS
Facebook'ta Paylas

Kýz yurdunda isyan

Kars’ta, gece yurda erkek girdiðini iddia eden Kredi Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) kýz öðrencileri yönetimi istifaya davet ederek oturma eylemi yaptý. Alkýþ ve sloganlarla önlem alýnmadýðýndan dert yanan kýz öðrenciler, eylemlerine uzun süre devam ettiler.
Edinilen bilgilere göre olay bu gece sabaha karþý saat 03.00 sýralarýnda meydana geldi. Ýddiaya göre kýz yurdunda bir erkek görüldü. Hatta erkeðin odalara girmeye çalýþtýðý ileri sürüldü. Güvenlikçinin erkeðin peþinden koþtuðu fakat kaçan erkeðin kayýplara karýþtýðý belirtildi. Geçtiðimiz yýl da ayný olayýn yaþandýðýný fakat bugüne kadar yeterli önlem alýnmadýðýný söyleyen Kýz öðrenciler yurt yöneticilerini protesto ettiler.
Saat 04.00 sýralarýnda yurdun pencerelerine çýkan öðrenciler slogan atarak seslerini duyurmaya çalýþtýlar. Gazetecilerin yurt binasý önüne gitmeleriyle birlikte odalarýndan aþaðý inen kýz öðrenciler toplu halde slogan attým yönetimi istifaya davet ettiler.
Yurt giriþ kapýsý arkasýndaki gazetecilerin yanýna gitmeleri engellenen kýz öðrenciler uzaktan da olsa baðýrarak seslerini duyurmaya çalýþtýlar.
Yurt yöneticileri ve güvenlikçiler uzun süren eyleme müdahale edip kýzlarý sakinleþtirmeye çalýþtýlarsa da yaþananlardan býktýklarýný ve can güvenliklerinin bile olmadýðýný öne süren öðrenciler susmaya pek yanaþmadýlar.
Öðrenciler bu defa eylemlerine oturarak devam ettiler. Erkek yurdundan gelen öðrencilerin de destek verdiði eylem yaklaþýk bir saat sürdü.
Þimdilik eylemlerine son veren öðrencilerle yurt idarecilerin aralarýndaki konuþma ve ikna çabasý devam ederken konuyla ilgili yurt yönetiminden açýklama yapýlmasý bekleniyor.
(AA-BA-S) KARS (KHA) - ADEM ALP



Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 6709 Defa Okundu

YORUMLAR

ümit çaðlýyan 2010-06-17
nerde yönetim
ARKADAÞLARIMIZA KATILIYORUM BENDE 5 YIL O YURTTA KALDIM GECE 1 DEN SONRA GÜVENLÝKCÝLER YERÝNDE OLMUYOR BOÞ ODANIN BÝRÝNE GECÝP YATIYORLAR YÖNETÝMÝN GEREKENÝ YAPMASI LAZIM

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?




















VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır