KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Ermenilerden ASİMDER'e iftira
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ermenilerden ASİMDER’e iftira‏ - Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Göksel Gülbey, “Ermeniler şimdi de derneğimize iftira atmaya başladılar” dedi
2010-09-10 - 17:22
IĞDIR
Facebook'ta Paylaş

Ermenilerden ASİMDER’e iftira‏ 

Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Göksel Gülbey, “Ermeniler şimdi de derneğimize iftira atmaya başladılar” dedi.
 
ASİMDER Başkanı Göksel Gülbey, “Ermenilerin 19 Eylül’de Akdamar Adası’nda yapacakları ayin öncesi ortalığı karıştırmak isteyen Ermeni diasporası asılsız iftira dolu yalanlarla şimdi de derneğimize iftira atmaya başladılar.” diye konuştu.
 
Gülbey, şöyle konuştu:
“Rusya Ermenilerinin Yerkramas gazetesi internet sayfasının bir Vanlı okurundan edindiği bilgiye göre “Türkiye İstihbarat Hizmetleri, Türk-Azerbaycan bir kuruluş olan Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’nin ayin günü bir provokasyon planlandığı öğrenmiştirler.” yönünde bir haber yaparak derneğimize iftira atmışlardır. Derneğimiz kanunlar çerçevesinde kurulmuş yasal bir dernektir. Ermeni yalanlarına karşı mücadelesini fikri ve hukuki çerçeve içerisinde yürütmektedir. Terör ve terör olaylarıyla yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur olamazda. Ermeni diasporasının ortaya attığı bu yalan ve iftirasını kınıyoruz. Her zaman oyun içinde oyun yapmaya alışkın olan Ermeni diasporası bu haberiyle 19 Eylül’de Van’da yapılacak ayinde bir tezgah yapma olay çıkarma provakasyon yapma girişiminde olacağının sinyalini vermektedir. Dernek olarak buradan bütün yetkilileri uyarıyoruz. Ermenilerin yalan ve iftiralarına karşı uyanık olmaya Van’da yapacakları ayinde “provakasyon olabilir” mesajına karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Iğdır’da bulunan derneğimizin Van ilinde yapılacak olan bir ayinle bağdaştırılmasını kınıyoruz. Yetkilileri Ermenileri yapacağı provakasyon konusunda uyararak gerekli tedbirleri almasını istiyoruz.”
 
Amerika da bir rahibin Kur’an-ı Kerimi yakacağını açıklamasının da bir talihsiz olduğunu vurgulayan Gülbey, “Bu tür haçlı zihniyeti insanlığa zarar veriyor. Biz Kilisede ayin yapmalarına izin veriyoruz. Onlar Kuran-ı kerimi yakmaktan bahsediyor. Van’daki sivil toplum örgütleri bu gerçeği iyi görmelidirler.” diye konuştu.
 
Basın sözcüsü Serdar Ünsal da, “Ermeniler gerçeklerle yüzleşmekten korkmaktalar .Türk devletinin iyi niyeti karşısında Van halkının misafirperverliği karşısında istismar edecekleri ellerinde bir şey kalmayınca bu tür yalanlara başvurarak Türkiye’yi zora sokmak istemektedirler. Bu organizasyonun başarısız olması için provakasyon peşindeler. Katılımın az olmasını istiyorlar. Yarın bunu istismar ederek “bazı Ermeniler korktukları için ayine katılmadı” yönünde haberler yaparak yalanlar üretecekler.” dedi.
(SÜ-BA-S) IĞDIR (KHA)


 Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 2694 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Öğrenci Bilgi Sistemi - Kafkas Üniversitesi OBS Giriş Arslan 3. havalimanı için tarih verdi Karslı Gazeteci Özışık Öğrencilerle buluştu MHP’liler, Ülkücüler El Ele Haydi EVET’e Genel Sekreter Erdinç Dolu Muhtarlarla Buluştu Karaçanta; “Devlet için, Millet için, Bayrak için EVET” Ahmet Arslan bu akşam çok tanıdık bir isimle canlı yayında Mehmet Uçum Kimdir? Bakan Arslan, Çukurova Havalimanı için tarih verdi Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı Bakan Arslan, Akdeniz Sahil Yolu Projesi tünel açılış töreni`ne katıldı Bakan Arslan, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde konuştu

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
CHP Milletvekilleri Referandum için Kars’ta
CHP Milletvekilleri Referandum için Kars’ta
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
MHP’liler, Ülkücüler El Ele Haydi EVET’e
MHP’liler, Ülkücüler El Ele Haydi EVET’e

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır