KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
17:29-
Kağızman FM’de coşkulu gece
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kağızman FM’de coşkulu gece - Yıllardan beridir Kağızman FM radyosunda Çarşamba günleri yapılan mahalli sanatçıların, yöre şairlerinin, konuk edildiği program dün gece yine dolu dolu geçti.
2010-10-21 - 17:11
KARS
Facebook'ta Paylaş

Kağızman FM’de coşkulu gece 

Yıllardan beridir Kağızman FM radyosunda Çarşamba günleri yapılan mahalli sanatçıların, yöre şairlerinin, konuk edildiği program dün gece yine dolu dolu geçti.
 
Mahalli Kaval çalgıcısı Hamit İpek, dilsiz kavalıyla ezgiler seslendirdi. Bazen de ezgisini türküleriyle süsledi.
 
Uzak Doğu Sporlarına gönül vermiş Emekli Öğretmen Rafet Yalçın ise sporun insan vücuduna ve beden sağlığına yararlarını anlatarak yetkililerden ilçede bir spor kompleksi kurulmasını diledi.
 
Rafet Yalçın, “Türkiye’de yaşanan olaylara ve kargaşalara da değinerek birlik ve beraberlik mesajları verdi. Mesajında Mevlana gibi, Yunus Emre gibi, Hacı Bektaşı Veli gibi düşünülmeli ve sevgiyle, dostlukla yola çıkılmalıdır.” dedi.
 
Programın sunuculuğunu Sait Küçük yaptı. Şair konuklardan Ziyani mahlaslı Mustafa Balta, Nurhani mahlaslı Yaşar Kırlı, Endami mahlaslı Emre Durdi güzel şiirlerinden örnekler verirken bu programın katılımcısı olan Samihi mahlaslı Abdurrahman Tepe ise ilçede olmayıp misafir bulunduğu Ağrı ilinden telefon bağlantısı ile 2 şiir okudu.
 
Sunucu Sait Küçük, Kağızman halk edebiyatına eserler vermiş olan merhum Osman Güleni’yi tanıttı ve şiirlerinden örnekler sundu. Halk şiiri tarzının yanı sıra serbest tarzda şiirler yazan ve “Düşündüğüm Dünya” adlı bir kitabı yayınlanan Sümer Küçük’ün serbest vezinli şiirlerinden örnekler verdi.
 
Gece Sefası adlı programda Kağızman mahalli sanatçılarından Mehmet Erdemli’nin ve Hakan Der’in türküleri de dinleyenleri mest etti.
(AÇ-BA-S) KARS/KAĞIZMAN (KHA) - ALİ ÇELİKHaberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3684 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars İl Özel İdare Personelleri İlk Yardım Sertifikalarını Aldı Kars’ta Kobani kutlamaları Ümitsizlik Hayatın Katili Mutluluğun Düşmanıdır… Türkiye’de Engelli Sporu İçin Fatiha AK Parti Sarıkamış İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Oktay Sağdıç seçildi 9 yaşından 75 yaşına kadar, ‘Herkes O’nu Okuyor’ Darıca Karslılar Derneğinin ziyaretleri sürdürüyor Desteklerden yararlanmak isteyen çiftçiler icmal listelerini kontrol etsin Kars’ta sis motifleri Gençlerin kar üzerinde at tutkusu İHH’da görev değişikliği Yıldız, Sarıkamış Harekatını anlattı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?VİDEO HABERLER
Kağızmanlı sporcular Muay Thai Türkiye Şampiyonas
Kağızmanlı sporcular Muay Thai Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Özgen Beşli, Kars’ın kış ve yaz fotoğraflarını sergide buluşturacak
Özgen Beşli, Kars’ın kış ve yaz fotoğraflarını sergide buluşturacak

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, son dakika haberler, son dakika magazin haberleri, son dakika spor haberleri, son dakika güncel haberler, video izle, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır