KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Saðlýk tedbirleri göz doldurdu
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saðlýk tedbirleri göz doldurdu
2017-01-10 - 23:42
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Saðlýk tedbirleri göz doldurdu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

@kafkasajans

https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Enver Paþa komutasýndaki Sarýkamýþ Harekatý’nda donarak þehit düþen 90 bin Mehmetçik, Sarýkamýþ Harekatýnýn 102. Yýldönümü vesilesiyle düzenlenen “Türkiye Þehitleriyle Yürüyor” anma etkinlikleri çerçevesinde 6-8 Ocak 2017 ilimizde gerçekleþtirilen etkinliklerde Kars Ýl Saðlýk Müdürlüðü geniþ çaplý saðlýk tedbirleri göz doldurdu.

Faaliyet kapsamýnda UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) 65 saðlýk personeli ve 14 UMKE arazi tipi aracýyla, yine 46 adet 112 Acil Saðlýk Hizmetleri görevlisi ve 13 adet 4*4 ambulansla programa katýlmýþ olup bununla beraber tam teþekküllü acil servis hizmeti sunabilecek 2 adet sahra hastanesi, ayný zamanda gelen misafirlerimize saðlýk hizmeti verilebilmesi için 1 Tabip 2 UMKE saðlýk personeli toplam üç personelle konaklanan otelde klinik açýlmýþ olup programa katýlan halkýmýzýn 24 saat hizmetinde zorlu kýþ þartlarýna raðmen gayretle ve özveriyle hizmet vermiþtir.

Türkiye'nin dört bir tarafýndan gelen ve her yaþtan on binlerce kiþi, þehit düþen Mehmetçikleri anmak için Sarýkamýþ'ýn Kýzýl çubuk Köyü'nde buluþtu. Sarýkamýþ Harekatý sýrasýnda donarak þehit düþen 90 bin Mehmetçik, “Türkiye Þehitleriyle Yürüyor” sloganýyla düzenlenen yürüyüþle anýldý.

Ulaþtýrma, Denizcilik ve Haberleþme Bakaný Sayýn Ahmet ARSLAN, Gençlik ve Spor Bakaný Sayýn Akif Çaðatay KILIÇ, Valimiz Sayýn Rahmi DOÐAN, AK Parti Kars Milletvekili, Selahattin BEYRÝBEY Bölge Valileri, Kaymakamlar, Saðlýk Bakanlýðý saha koordinatörü Dr. Murat KÜÇÜKOÐLU ve çok sayýda vatandaþýn katýldýðý programda, Ýl Saðlýk Müdürü Dr. Zafer YILMAZ,  Müdür Yrd. Dr.Serhat KARAKAYA da hazýr bulundu.

Yapýlan faaliyetler ilimizin herhangi bir olaðanüstü durumda saðlýk yönünden hazýrlýklý olduðunun göstergesidir.

Tüm þehitlerimizi rahmet ve minnetle anýyoruz

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI – BEDÝR ALTUNOKKHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 3657 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır