KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Selimlilerden Haleplilere yardým seferberliði
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selimlilerden Haleplilere yardým seferberliði
2017-01-11 - 18:57
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Selimlilerden Haleplilere yardým seferberliði

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

@kafkasajans

https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars Selim Kaymakamlýðý ve Ýlçe Müftülüðü’nün iþbirliði ile Türkiye Diyanet Vakfý Selim Þubesi öncülüðünde bütün kurumlar ve sivil toplum kuruluþlarýnýn da desteði ile “Halep’te insanlýk ölmesin” diyerek mazlumlarýn yanýnda olmak için ayni yardým kampanyasý baþlatýlmýþtý. Kampanya kapsamýnda tüm Selim halký bir olmuþ yediden yetmiþe herkes yardýma koþmuþtu. Müftülük personelinin büyük gayretleri ve halkýn desteði ile ilçeden un, temel gýda, patates, giysi, temizlik malzemeleri, mutfak malzemeleri, halý, battaniye vb. malzemelerden oluþan iki Týr yardým malzemesi dualarla Hatay Cilvegözü sýnýr kapýsýna gönderildi. Orada Diyanet Vakfýna Ait bölgede indirilecek ve tekrar ihtiyaç duyulan kamplara sevk edilecek. Araçlara Müftülük personelinden Yakup Belet ve Ergün Sinar eþlik edecek.

Dua öncesi açýlýþ konuþmasýný yapan Ýlçe Müftüsü Fahri Baþar; “Halkýmýzýn hayýr hizmetlerinde birleþtiðini belirtti. Beklentilerin çok daha üzerinde bir katýlýmýn saðlandýðýný ifade ederek baþta Kaymakamý Mehmet Keklik’e, Belediye Baþkaný Coþkun Altun’ a tüm kurumlara, sivil toplum kuruluþlarýna, esnafa, halkýmýza ve bu süreçte özveri ile çalýþan Müftülük personelimize teþekkür ediyorum. Halkýmýzdan almýþ olduðumuz bu emanetlerin kazasýz belasýz yerlerine ulaþmasýný ve mazlumlarýn bir an önce yüzlerinin gülmesini ve bu sýkýntýlarýn atlatýlmasýný diliyorum.” dedi.

Programda konuþma yapan Belediye Baþkaný Coþkun Altun ise “Halkýmýza duyarlýlýðýndan dolayý teþekkür etti. Böyle güzel faaliyetlere her zaman destek olacaklarýný belirterek kazasýz belasýz yardýmlarýn yerine ulaþmasýný diliyorum.” diye konuþtu.

Programda son olarak konuþan Kaymakam Mehmet Keklik ise “Halkýmýzýn bu örnek davranýþýný takdir ettiðini belirtti, beklentilerin çok daha üzerinde bir katýlým saðlandýðýný belirterek evini topraðýný vatanýný kaybetmiþ olan o mazlum halkýn yanýnda olmak dinimizin de bir gereði olduðunu belirtti. Masum yavrularýn feryatlarýna kadirþinas ve yardýmsever Selim halkýnýn duyarsýz kalmadýðýný söyledi. Birlik ve beraberliðimizin devam etmesini diledi ve bu duyarlýlýklarý sebebi ile tüm halkýmýza ve bu organizede emeði geçen herkese teþekkür ediyorum.” þekilde konuþtu.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI – BEDÝR ALTUNOK

 KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 2373 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır