KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Remzi Aras’ýn Çanakkale Mesajý
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Remzi Aras’ýn Çanakkale Mesajý
2017-03-18 - 00:14
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Remzi Aras’ýn Çanakkale Mesajý

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Karslý Ýþadamý Remzi Aras, Çanakkale Zaferi’nin 102. yýldönümü dolayýsýyla yayýnladýðý mesajda bu ülkenin en büyük deðerlerinden birinin Çanakkale Destaný olduðunu ve gençlere bu tarihin iyi anlatýlmasý gerektiðini belirtti.

Aras mesajýnda, “Þehit olarak bizlere bu güzel vataný býrakan, tüm dünyaya ders veren Çanakkale þehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad ediyor, þehitlerimizin aziz hatýralarý önünde saygý ile eðiliyoruz. Çanakkale Deniz Zaferi tarihin akýþýný deðiþtiren, baðýmsýzlýðý uðruna canýný vermekten çekinmeyen milletimizin kahramanlýk destanýdýr.” dedi.

Ýslam Dini’nin vatan ve mukaddesat uðrunda can verenleri þahadetle müjdeleyen bir din olduðunu ve þehitlerin Allah rýzasý için canýndan geçerek, insanýn ulaþabileceði en yüksek mertebeye ulaþan kiþiler olduðunu belirten Ýþadamý Remzi Aras, “Þehitlik mertebesi, cennet ehlinin dahi gýpta ile karþýlayacaðý en yüce bir mevkidir. Topraklarýnýn her karýþýnýn ecdadýmýzýn kanlarýyla sulanmýþ olan cennet vatanýmýz, kahramanlýk destanlarýyla doludur. Çanakkale Savaþý, milletimizin zamanýn en güçlü ve donanýmlý ordularýna karþý, elinde sadece inanç, vatan sevgisi, dayanýþma, özgürlük, birlik ve beraberlik duygularý olan bir milletin gerçekleþtirdiði büyük bir mücadeledir. Tarihimizin her bir sayfasý, gazi ve þehitlerimizin þan ve þerefini anlatmaktadýr. Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan tarihin akýþýný deðiþtiren, Türk’ün þan ve þerefini zirveye eriþtiren, vatana sevgi duygusunu geliþtiren, iman gücünü bayraklaþtýran ve orada savaþanlarý kutsallaþtýrýp kahramanlaþtýran görkemli bir destan ve yüce Türk Milleti’nin kahraman evlatlarýnca verilen bir büyük mücadelenin adýdýr Çanakkale. Çanakkale’de, birlikte yaþamanýn gücü ile ortak bir hedef doðrultusunda tüm dünyaya örnek olacak, yüzlerce yýl gurur ve onur duyulacak, bir kahramanlýk destaný yazýlmýþtýr” diyerek tüm þehitlere rahmet diledi.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 6267 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır