KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Turgutreis Group 20’nci Yılında 2017 Model Otobüsleriyle Kars Halkının Hizmetinde
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turgutreis Group 20’nci Yılında 2017 Model Otobüsleriyle Kars Halkının Hizmetinde
2017-06-06 - 15:27
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Turgutreis Group 20’nci Yılında 2017 Model Otobüsleriyle Kars Halkının Hizmetinde

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars’ta 87 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Turgutreis Group Otobüs Firması, 20’nci Yılında 2017 Model Otobüsleri Kars Halkının Hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşadı. Davullu zurnalı coşku atında çekilen halaylar ve kesilen kurbanlar, yapılan dualarla hem Allah’a ham edildi, hem de Kars halkına teşekkür etmek için araç konvoyuyla şehir turu atıldı.

Mercedez Benz’den satılan alınan 6 adet otobüsün 2’si; şirketin 20. Yılı münasebetiyle Erzurum karayolu üzerinden Kars’a getirildi. Karayolları kavşağında kente giriş yapan Turgutreis otobüs konvoyu, şirkete ait Ali Gaffar Okkan Bulvarı üzerindeki terminale girdi. Burada süslenen otobüsler için kurbanlar kesildi ve kesilen kurbanlıkların kanları otobüslerin dört bir yanına dualar eşliğinde sürüldü. Ardından davullu-zurnalı halay başladı, firma yetkilileri ile şoförler ve diğer çalışanlar kol kola, omuz omuza halaylar çekip bu mutlu günü kutladılar.

ŞEHİRDE TURGUTREİS TURU

Bin bir özenle hazırlanan otobüsler firmaya ait diğer otobüslerinde eklenmesiyle uzunca bir konvoy oluşturdu. Oluşturulan konvoy, kontrollü şekilde şehirde tur attı. İnönü Caddesi, Faikbey, eski garajlar mevkii önü başta olmak üzere kentin bir çok noktasından geçiş yapan otobüsler büyük dikkat çekti. Vatandaşlar, konforu ve teknolojik donanımlarla süslenmiş 2+1 özellikli otobüslerin fotoğraflarını çektiler. Bazılarının da sosyal paylaşım sitelerinden canlı yayın yaptığı Turgutreis Otobüs Konvoyu büyük ilgi gördü.

20. YILDA YEPYENİOTOBÜSLER KARS HALKININ HİZMETİNDE

Turgutreis Group Yönetim Kurulu üyesi Tolgahan Reis, “Turgutreis Group Şirketimiz 87 yıllık köklü bir geçmişe sahip şirkettir. Grup şirketimiz içinde otobüs firmamız Allah’a ham olsun, binlerce defa şükürler olsun. Bugün 20. Yılını kutluyor. 20. Yılında yeni otobüslerle yola devam etmenin onurunu, gururunu, şerefeni yaşıyoruz. Bugün kıymetli hemşehrilerimiz Kars halkına yeni otobüslerimizle 20. Yıl kutlamasını yapmaktan onur ve gurur duyduk.”

UÇAK KONFORUNDA SON SİSTEM HİZMET

Yeni otobüslerin hem konforu hem de teknolojik donanımıyla uçaklara artamayacak şekilde olduğunu ifade eden Tolgahan Reis, “Kars’ta zaten 2+1 koltuklu otobüs konforuna ilk defa Turgutreis ile Kars halkı buluştu. Ayrıca bugün 2017 model 6 adet otobüsümüzü Kars halkının hizmetine sunmaya devam ediyoruz. 2017 model otobüslerimizden iki tanesi bugün itibariyle Karslılarımızın hizmetinde. Diğer 4 adet 2017 model otobüslerimiz de yılsonuna kadar 2’şer ay aralıklarla Mercedes Fabrikası’ndan bize teslim edilecek. Bizde Kars halkının, müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Otobüslerimizin hepsinin koltuk arkası ekranları, internet hattı, 4.5G hizmeti sunmakta. Yolcularımız sınırsız internet, Wi-Fi keyfinden yolculukları boyunca yararlanmaktalar. 2+1 konforu sadece firmamızda bu anlamda yapılan bir ilktir. Yeni otobüslerimiz yine son standartlara göre Mercedez Benz’in ürettiği son standartlar ne ise aynısını biz Kars halkının hizmetine sunuyoruz. 20. Yıl kutlamamızda ilk 2 otobüsümüzü ön siparişle hemen teslimatını yaptırdık ki 20. yıldönümümüze yetişsin. Bu da Kars halkına yaptığımız hizmetlerin bir nişanesi oldu. Zaten şirketimiz kurulduğu günden bugüne dek yatırımlarını hep son sistem üzerinden devam etti bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Kars halkı bizim nazarımızda her şeyin en güzeline layıktır.” diye konuştu.

KARS HALKININ HİZMETKARIYIZ

Her zaman Kars halkının hizmetkarı olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini vurgulayan Tolgahan Reis, “Allah’ın izniyle, Allah rızkımızı kesmediği sürece en güzel ve konforlu otobüslerimizle yine Kars halkının hizmetkarı olacağız. Çünkü Kars’ın gelişmesi lazım. Kars sınır kenti. Bizlerde bu sınır kentimize yatırımlarıyla sahip çıkmaya çalışıyoruz.” dedi.

ULAŞTIRMA BAKANIMIZIN ŞEHRİNE LAYIK ARAÇ FİLOMUZU BURADA YENİLENMİŞ ŞEKLİYLE HİZMETE SUNDUK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın, ülkemizin en önemli bakanlığını temsil etmesinin Kars adına büyük bir şans olduğunu ifade eden Tolgahan Reis, “Önemli bir bakanlık diyorum çünkü ulaştırma gerçekten Türkiye’nin en önemli bakanlıklarındandır. Bizde ulaştırmaya bir nebze olsun burada karınca kararınca hizmet etmeye çalışıyoruz. Ulaştırma Bakanımızın şehrine layık araç filomuzu burada yenilenmiş şekliyle hizmete sunduk. Bu vesileyle çok şükür Allah’a kazasız belasız şekilde yeni otobüslerimizi getirdik. Kars’ta tanıtım konvoyunu yaptık. Nasip olursa bugünden itibaren de tur sıralamasına göre sefere çıkacak. Böylelikle Kars halkının hizmetine sunmanın halkı sevincini ve gururunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

KONVOYDA CANLI YAYIN PAYLAŞIMLARI

Araç filosunun şehirdeki tanıtım turunun vatandaşlarca büyük memnuniyet uyandırdığını gördüklerini de belirten Tolgahan Reis, “Vatandaşın ilgisi görülmeye değerdi. Allah’a binlerce kez şükürler olsun. Allah bütün Karslı hemşehrilerimizden Kars’ta yaşayanlardan razı olsun. Çünkü bugün bizimle beraber kaldırımlarda, yol kenarlarında otobüs konvoyumuzu alkışlayanları gördük. Telefonlarıyla videolar çekenleri gördük, sosyal paylaşım sitelerinden canlı yayın yapanları gördük. Bunlar bizi daha çok güçlendirdi. Demek ki biz bu memlekette etki yapmışız ki tepki yapmamışız. Kars halkının sevgisini, değerini kazanmışız. Bu bizim için en önemli servettir. Bizim grup şirketimizde İstanbul ve Kars’ta 17 tane şirketimiz var.  Biz kazandığımızın hepsini hizmet olarak dönüp Karslı hemşehrilerimize tekrar sunmanın onurunu, gururunu yaşayan firmayız. Aile şirketiyiz. Kardeşler topluluğu olarak şirketlerimizde insanlara hizmet etmeyi halka hizmet hakka hizmet anlayışını şiar edindik. Bunun şu an derin mutluluğunu yaşıyorum, bunu kelimelerle anlatmak inanın çok güç. Bunun duygusunu, coşkusunu, mutluluğunu yaşıyorum.  Buradan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm Kars halkının Ramazan-ı Şeriflerinin mübarek olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Yaklaşan Ramazan bayramının da tüm Kars halkına tüm islam coğrafyasına kazasız, belasız, barış ve huzur içerisinde geçmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

İSTAKRARA İSTİKRARLI YOLCULUK

Ülkemizdeki istikrardan da söz eden Tolgahan Reis, şöyle konuştu:

“Bizi tetikleyen şey; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başında Recep Tayyip Erdoğan gibi kefenini giyerek bu yola çıkmış bir liderimiz var. Onun dik duruşu, onun dünya devletleri içerisindeki duruşu ve eğilmeyişi bizi gerçekten onurlandırıyor ve bizi bu konuda tetikliyor. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz olduğu sürece, Allah da rızkımızı kesmediği sürece bizim yatırımlarımız da ticari faaliyetlerimiz de hiçbir şekilde aksaklık olmaz. Yatırımdan ticari faaliyetten de hiçbir şekilde korkumuz yoktur. Çünkü biz Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahip bir ülkeyiz. Bugün onlarca Avrupa ülkesinde, başka coğrafyalarda Recep Tayyip Erdoğan’ı mutla arayan halk var. Allah’a binlerce kez hamd olsun ki böyle bir liderin yolunda yürümek bize nail oldu. Bizim ülkemiz çok güçlü bir ülke. Bu ülkenin her karış toprağında her vatan toprağında aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımız var. Bu ülke öyle badireler atlattı ki ta ki Sarıkamış’ta, Çanakkale’de yüz binlerce şehit verdik.”

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYOR TÜM ŞEHİT AİLELERİNİN YAKLAŞMAKTA OLAN KADİR GECELERİNİ VE RAMAZAN BAYRAMLARINI KUTLUYORUZ

Tolgahan reis konuşmasını şöyle tamamladı:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok köklü bir geçmişe sahip ülkedir. Bizim istikrarımız da istiklal mücadelemiz de bitmeyecektir. Bizim ticari faaliyetlerimiz de ülkemizin her köşesinde sonsuz huzurla devam edecektir. Ben buradan diğer yatırımcı işadamlarına da bir genç işadamı olarak seslenmek istiyorum; Türkiye’deki istikrarı bitirmek isteyen dış güçlere, masonlara, ülkemizi bitirmek isteyen terör belasına ve onlara güç veren yandaşçılarına diyoruz ki bizim Türkiye sevdamız, Recep Tayyip Erdoğan sevdamız bitmez. Bizim ülkemiz çok güçlü bir ülke. Bizim ülkemiz bu tür ülkelere asla taviz vermez. Herkes yatırımına, istikrarına devam etsin. Herkes burada ticari işlerine devam etmelidir. Bu hem Kars’ta hem de diğer illerimizde de böyle olmalı.  Türkiye Cumhuriyeti devleti evvel Allah dış güçlerin oyunlarına, terörün oyununa gelmeyecektir. Ülkesine, vatanına, bayrağına bölücülük yapmak isteyenlerin oyununa gelmeyecektir. Ülkemizde istiklal mücadelesi de bitmez istiklal mücadelesi de bitmez. Biz yaklaşık bir yıl önce 15 Temmuz’u yaşadık. Bu ülkede halkımız 15 Temmuz’da nasıl ki sokaklara kadınlı, çoluklu, çocuklu döküldüyse bu milli mücadelenin, milli duruşun, vatana, bayrağına, toprağına sanıl sahip çıktığının bir göstergesidir. Buradan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, 15 Temmuz şehitlerimizi, vatanı için, bayrağı için şehit düşmüş tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin diyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor tüm şehit ailelerinin yaklaşmakta olan kadir gecelerini ve ramazan bayramlarını kutluyoruz”

 

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4529 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Belediyesi Asfalt ve Kaldırım Çalışmalarına Devam Ediyor Karsta 63 Yaşındaki Vatandaş Aracında Ölü Bulundu Kafkas Üniversitesi’nin Yeni Nizamiye Kapısı Üç Ülke Vatandaşı Akademisyen Kars’ta 14 Yıldır Görev Yapıyor Kars’ta İnşaat İşçisi 4. Kattan Düştü Selim’de Trafik Kazası, Tır ile Otomobil Çarpıştı Bakan Arslan: İpek Demiryolu kesintisiz şekilde tekrar canlanmış olacak Kars KOM Şubesi Kaçakçılara göç açtırmıyor Erdoğan Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Yasin Aşkın Yıldırım’ın, Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı Kars’ta AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner görevi bıraktı Bakan Ahmet Arslan Taziye Ziyareti İçin Babaocağı Kağızman’da

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır