KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Kars, 15 Temmuz şehitleri için tek yürek oldu
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars, 15 Temmuz şehitleri için tek yürek oldu
2017-07-15 - 00:27
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars, 15 Temmuz şehitleri için tek yürek oldu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

15 Temmuz hain darbe girişiminin en ağır hissedildiği Kars’ta Garnizon Komutanlığı önünde başlayan Şehitleri Anma Yürüyüşüne binlerce vatandaş katıldı. 15 Temmuz şehitleri anısına Kars Valiliği öncülüğünde başlatüılan meşaleli yürüyüş önde mehteran takımı, arkasında protokol ve vatandaşların Türk bayrakları ve “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “FETÖ’nün Piçleri Yıldıramaz Bizleri” sloganları eşliğinde Emniyet Müdürlüğü binası önüne kadar yüründü. Cumhuriyet Caddesi, GAMP Caddesi ve Faikbey Caddesi’nden geçen yürüyüşe 7’den 70’e herkes katıldı. Yürüyüşün tamamlandığı İl Emniyet Müdürlüğü önüne gelindiğinde mehteran takımı gösterisine vatandaşlar bayraklarla eşlik etti.

Müftü Mehmet Genç’in ettiği dualara iştirak eden vatandaşlar organizeyi düzenleyen Kars Valiliğine teşekkür ettiler.

Kars Valisi Rahmi Doğan burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’un yıldönümünde dosta düşmana, bu milletin bir kez daha nasıl dimdik ayakta durduğunu göstereceklerini söyledi. Vali Rahmi Doğan, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Karslıların birlik ve beraberlik içerisinde olacağını ifade ederek, “Serhat’ı bekleyen, Serhat’ın bekçileri, yarın 15 Temmuz’un yıldönümünde inşallah bunu yad edeceğiz. Dosta düşmana bu milletin nasıl dimdik ayakta olduğunu göstereceğiz. Herkes bunu bilecek. Hesabını yeniden gözden geçirecek. Varsa başka hesap içerisinde olanlar da hesabını bu millet görmesini bilir. Geçen sene olduğu gibi bu yılda dik durarak, birlik beraberlik içerisinde yapacağız inşallah" dedi.

Vali Rahmi Doğan şunları söyledi:

“15 Temmuz 2016 tarihinde Tugaydan çıkan tankla örın yerine bugün millet aynı noktadan hareket etti.  Milletin birlik ve beraberliğine karşı , milleti sindirmek için tankları susturmak için mehterle birlikte yürüyoruz. Bu millet tarih boyunca kendisine yapılan tüm hileleri bertaraf etmitir. Bundan sonrada edecektir. Bu hesabın iöerisinde olanlar hesaplarını yenşden gözden geçirsinler. bu millet kendisine geşenşere dur diyecektir. Bu gece birlikte yürüyoruz, ben şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize Allahtan acil şifalar diliyorum. Onun yıl dönümü 15 Temmuzu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. “

AK Parti 24. Dönem Milletvekili Yunus Kılıç, “Çok anlamlı bir yürüyüş, çünki o gün bu sokakları bu laydan çıkan tanklar milleti ezmek için, milleti caydrımak milleti baskı altına almak için bu meydanlardaydı. Bugün ise bu sokakların gerçek sahibi millet  sokaklarda. Ve bunun yıldönümü bir daha böyle düşünce içerisine girenler bu milleti karşılarında bulacaklar. Bunu görsünler diye bu yürüyüşü yapıyoruz, inşallah bu ülke birdaha böyle sıkıntılar yaşamayacak. Çünki arkamızdaki insanlarımızın coşkusunu görüyorsunuz. 15 Temmuzda küçüçük Kars'ta Türkiye'de çıkan tankın yarısı bu alaydan çıkmıştı. Kars'ımız o gece Serhat şehrimizin olmasının direnişini gösterdi ve hergün gösterebileceğini bu yürüyüşle gösterdi.” dedi.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Evet bugün görüldüğü üzere mehterlerle birlikte Türk Milletinin istiklal mücadelesini senei devriyesini anma programları etkinlikleri içerisindeyiz. Bir haftadan beri devam eden bu etkinliklerimiz yarın ve pazar günüde devam edecktir. Bu etkinliklerimiz bundan sonraki yıllarda da bugün olduğu gibi daha da güzelleşerek devam edecektir. Çünki 15 Temmuzu kaerarlıyız unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz Türk Milletinin 2. İstiklal mücadlesidir.” diye konuştu.

AK PArti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, şöyle konuştu:

“Cenab-ı Allah o geceyi bir daha yaşattırmasın, Rabbim bu milletin ferasetini elinden almasın, bu birlik beraberlik bizde oldukça 7 düvel bir arada olsa bu millete hiçbirşey yapamaz. Biz tek bayrak tek vatan tek devlet tek millet bilinci ile sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye'yi en yüksek yerlere çıkaracağız inşallah.”

Yürüyüşe vatandaşların yanısıra; Vali Rahmi Doğan, Garnizon Komutan Vekili Albay Ali Fuat Arıkan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, daire amirleri ve emniyet mensupları katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 5239 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvası Ciritte heyecanlı anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı... Kars Muhteşem Bir Cirit Gösterisine hazırlanıyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kağızman Müftülüğünden Hafızlık İcazet Töreni Iğdır’da Yakalanan DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandı Kars TDP’den sinema etkinliği PKK/KCK operasyonunda 5 kişi tutuklandı Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadın Kolları Başkanı Sevim Arslanoğlu KARPAT’ın Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır