KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Settar Kaya: Ver parayı, bas küfürü dönemi!
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Settar Kaya: Ver parayı, bas küfürü dönemi!
2017-07-15 - 15:16
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Settar Kaya: Ver parayı, bas küfürü dönemi!

Yazar Settar Kaya’nın, “Ver parayı, bas küfürü dönemi!” yazısı:

Meclis iç tüzüğünde değişiklik yapılıyor. Bundan sonra Mecliste "Kürdistan" ifadesi ve Ermeni soykırımı vb.ortak tarihimize hakaret içeren ifadeleri kullanan milletvekillerinin maaşlarının üçte ikisine (12 bin TL) el konulacakmış. Bizim Kars'ta bu durumlara "Yetimi döveceğine, elbisesini yırt"derler.

Bu teklifin bir başka açıklaması; Tarihimize, ecdadımıza küfretmenin rayiç bedeli belli oldu 12 bin TL. Ekonomin kuralı gereği PKK’da uyuşturucu fiyatlarına zam yapmak zorunda kalacaktır.

Şaka bir yana iç tüzük teklifi şöyleymiş " “Türk milletinin tarihi ve ortak geçmişine yönelik hakaret ve ithamlarına geçici çıkarma (üç gün Genel Kurul’a girememe) cezası verilir ve maaşlarının üçte ikisine el konulur.”

Merak ettim, bunun sınırları nasıl belirlenecek?

Örneğin, Dersim isyanını bastıranlara hakaret edilmesi, Cumhuriyetimizi kuran şahsiyetlere "sarhoş”denilmesi, her fırsatta "70 yıllık kara dönem" ithamıyla Cumhuriyet döneminin karalanması da buna dahil olacak mı?

Anlaşılan bu hamur çok su götürür.

Bu çözüm değil. O zihniyete sahip insanların arkasındaki güçler için paranın ne önemi var? Küfrettirir, misliyle öderler.

Önemli olan o zihniyetleri halkın vicdanında cezalandırmaktır. Bunun yolu da bellidir. Mecliste bu hakaretleri duymak istemeyenler sokakta çalışacaklar. Onların önünü mecliste para cezasıyla değil, sandıkta kesecekler.

Zabıta yönetmeliği benzeri cezaların TBMM' ne yakışmayacağı kanaatindeyim. İsviçre’nin “soykırım yoktur demeyi suç sayan kanununa benzer bu uygulamanın düşünce ve ifade özgürlüğü engeline takılarak dünyada da bizi zor duruma sokacağı açıktır

PARA CEZASI YÖNTEMİYLE, KÖTÜ NİYETİ ÖNLEYEMEZ, DEMOKRASİYİ GELİŞTİREMEZSİNİZ…

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 2284 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi Dünyayı İlgilendiriyor! Asrın Projesi BTK, İlk Seferine 4 Bakan İle Başladı! Kars’ta Bir Tarih Yazıldı Demir İpek Yolu Kars Ekonomisini Şaha Kaldıracak! Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan “anadolu soruyor” programında açıkladı Bu da tavuk barı Boğatepe’de Peynir Tadım Şenliği Umut Kokan Çocuklar Kars Belediyesi yol ve kaldırım çalışmaları Bakan Arslan, LYS Türkiye birincisi Beyza Gürbüz ve Türkiye üçüncüsü Züleyha Seyhan’ı kabul etti Fırtına platformu uçurdu! Ağzımıza tat, damağımıza koku geldi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Demir İpek Yolu Kars Ekonomisini Şaha Kaldıracak!
Demir İpek Yolu Kars Ekonomisini Şaha Kaldıracak!
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Düğün dernek full izle tek parça YENİ EKLENDİ!
Düğün dernek full izle tek parça YENİ EKLENDİ!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır