KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Kars’ta Dolunay’dan engelli gence bayram hediyesi
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta Dolunay’dan engelli gence bayram hediyesi
2017-09-02 - 10:15
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta Dolunay’dan engelli gence bayram hediyesi

Kars’ta Dolunay Derneği’nin engelli üyeleri 3 arızalı akülü aracın parçalarından yep yeni bir araba yaparak engelli bir gence bayram hediyesi verdiler.

Dolunay Derneği eğitim ve kültür çalışmalarının yanı sıra tamirciliğe de el attı. Derneklerine getirilen arızalı engelli araçlarını tamir edip kullanılır hale getiriliyorlar. Tamamen işi bitmiş olan arabaların parçalarını da birleştirip adeta yeni araba üretiyorlar.

Dernekte son olarak 3 arızalı akülü engelli aracından yep yeni bir araba yaptılar. Derneğin engelli üyelerinden Engin Aktaş’ın ustalığıyla yenilenen araçlar engelli gençlere ve çocuklara umut oluyor.

Son olarak 13 yaşındaki Mertcan İlmezli umuda yolculuğa bayram evinciyle başladı. Bir özel markette çalışan baba 53 yaşındaki Veysel İlmezli, çocuğuna umut olan Dolunay Derneği başkanı, diğer yetkilileri ve üyelerine teşekkür etti. 2 çocuk sahibi baba Veysel İlmezli 1.5 yaşında geçirdiği havale nedeniyle yürüyemez hale gelen oğlu Mertcan’ın bugüne kadar yürüteç kullanarak hayatını idame ettirdiğini belirtti. Çocuğunun ayak tabanını yere basamadığını ameliyat olduktan sonra tabanına basabildiğini ifade etti. Sonra bacaklarının güçsüz kaldığını ardından da fizik tedaviye başladığını anlattı. Oğluna botoks da yaptırdıklarını aktaran Baba İlmezli “Önceleri ayağa bile kalkamıyordu. Çok şükür şimdi en azından yürüteçle ürüyebiliyor. Bu akülü araçla da arkadaşlarının yanına daha rahat gidi gelebilecek. Dolunay derneğine çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Yeni akülü arabasına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Mertcan da çok sevinçli olduğunu söyledi.

Dolunay Derneği Başkan yardımcısı Engelli Birimi Başkanı Faruk Ocak da herkese çağrıda bulunarak ellerinde arızalı ve kullanılamaz durumda olan engelli araçları olanların bu araçlarını derneklerine bağışlamalarını istedi.

Dernek Başkanı Bahattin Şeker de derneğin hayatın her alanıda özveriyle görev yaptığını belirtti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 2380 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvası Ciritte heyecanlı anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı... Kars Muhteşem Bir Cirit Gösterisine hazırlanıyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kağızman Müftülüğünden Hafızlık İcazet Töreni Iğdır’da Yakalanan DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandı Kars TDP’den sinema etkinliği PKK/KCK operasyonunda 5 kişi tutuklandı Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadın Kolları Başkanı Sevim Arslanoğlu KARPAT’ın Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır