KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Ahıskalıların Buluşması
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahıskalıların Buluşması
2017-09-12 - 14:22
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Ahıskalıların Buluşması

Araştırmacı Yazar İbrahım Ahıskalı yazdı: Büyük Ahıskalıların Buluşması

DATUB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV başta olmak üzere ekibiyle beraber tüm halkımız için yapılan, Strateji çalışmalar için gereken bilgi ve önerileri masaya yatırıldı.

AHISKA halkimiz için Piknik Şölenimiz düzenlenmesi için gereken toplantılar yapıldı.

Genel Sekreter FUAT Uçar ve Organize sorumlusu IBRAHIM AHISKALI VE ENSAR KADİROĞLU ile birlikte, piknik şölenimizde halkımıza daha iyi hizmet edilmesi için gereken adımlar atıldı.

Piknik Şölenimiz için 500 kişi davet edildi. Bursa, Gebze, Çayıroba, Başakşehir, Belikdüzü, Yenibosna, Avcılar, Esenler, Güngören. gibi yerlerden Otobüsler ücretsiz olarak halkımızı piknike götürüp getirmelerini sağladılar.

Halkimiza Yöresel Pilav dağıtıldı.

Yöresel Şarkılar söylendi, ve Dans oyunlarımızı sergilendi. AhIskalIlar bu Piknik Şölenimizde adete cok mutlu çok eğlendiler.

Hatta bunu üzerine Genel Sekreter FUAT Uçar Tarafından artık haftaya gidip vatandaşlık için müracaat edebilirsiniz sözleri ile müjdeli bir haber ile basın açıklaması yaptıktan sonra adete yerlerinde duymadıkları yöresel olarak dansları ile belli ediyorlardı.

Bunun akabinden Bu Organizede iştirak eden ibrahim AHISKALI tarafından gerek basın gereksede sahnede konuşmasinda bu grupun büyüyeceğini daha güzelbir projeleri ile birlik beraberlik adı altında sıkıntıları çözülmesi Ana Vatanımız için AHISKA ya haraket etmek için mücadele ediyoruz, diye açıklamasını yaptılar.

Halkımız çok memnun kaldıklarını sözlü olarak dile getirdiler.

Programin akışını sağlayan Şahmurad ve Sanatçılarımız Selemet Cevdetkızi, Tefik AHISKALI, Mevlut AHISKALI Ahmet Şen Müzik ekipleri bizleri kendi besteleri ile bizleri coşturdular.

Genel Sekreter FUAT Uçar Tarafından onura edecek plaketler taktım edildi kendilerine çok teşekkür eder ve en önemlisi olan,

Bu Piknik yapma fırsatını bizlere sağlayan ilk önce DATUB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV ve DATUB Genel Sekreter FUAT Uçar beye çok teşekkür ederiz.....!

İBRAHIM AHISKALI

Araştırmacı Yazar

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 807 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars 36 Spor Balıkesir spor maçı saat kaçta, hangi kanalda? Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karsta Kars Valiliği Açıkladı Artık Çocuklara O Maddelerin Satışı Yasaklandı Kars ta Temizlenen Dereler Tekrar Kirletildi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu 20 Eylül de Nöbette Arpaçayda Aras Edaş İşçisi Ölümden Döndü! Ankara Kuşundan Sarıkamışta 7 Şanslı Kişiye Tatil Hediyesi Kağızman Paslı Yolunda Feci Kaza! Karsta Motosiklet Kazası 1 Ölü , 1 Yaralı Diyanet-Sen Kars Şubesi Birinci Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi DSİ nin Yeni Bölge Müdürü Karsa Can Suyu Verecek!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır