KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Karslý hayýrsever iþadamý Esat Ulu köyünü þehre çevirdi
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karslý hayýrsever iþadamý Esat Ulu köyünü þehre çevirdi
2017-10-30 - 21:37
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Karslý hayýrsever iþadamý Esat Ulu köyünü þehre çevirdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK – BEDÝR ALTUNOK

Karslý Hayýrsever Ýþadamý Esat Ulu, doðup büyüdüðü Akyaka’nýn Karahan köyünü yaptýðý onlarca hizmetle adeta þehre çevirdi.

Ýstanbul’da ikamet eden Ýþadamý Esat Ulu; Kars Merkeze 60 km, Akyaka ilçesine 7 km mesafedeki Karahan Köyü’nün bütün yollarýný parke taþla döþedi, su kanallarý yaparak çamurdan kurtardý, yeþil alan ve parklar yaptý. Köye ýþýk hýzýnda internet çektirdi, köyün eski camisini köy odasý ve kütüphaneye çevirdi yerine yep yeni modern bir cami inþa etti.

10’un üzerinde kirada oturan köylülerine de yep yeni ev yaparak sýcacýk yuvalarýna kavuþturan Ýþadamý Esat Ulu, 100 öðrenciye kýþlýk bot, mont ve kýrtasiye malzemesi yardýmýnýn yanýnda bulundu onlarca öðrenciye de burs verdi.

Esat Ulu, köy okulunun ana sýnýfýnda da akýllý tahta, duvar tamiratlarý, merdivenlerin yapýmý, köye su getirilmesi gibi akla gelen her alanda hizmetini sürdürdü.

Esat Ulu’nun köye kar küreme ve süpürme aracýný da alacaðý, cami ve köy odasýnýn giderlerini de üstlendiði öðrenildi.

Tüm bu hizmetler için köyde açýlýþ töreni düzenlendi. Törene Jandarma Ýlçe Karakol Komutaný Yzb. Serkan Erbaș, Emniyet Amiri Kemal Bilgiç, Ýlçe Müftüsü M. Salih Þen, Ýlçe Milli Eðitim Müdürü Rýfký Yaðcý, Akyaka Sulama Birliði Baþkaný Cemal Hasanoðlu, AK Parti Encümeni Fuat Aslan, milli eðitim þube müdürleri Okan Karaçöp, Hakki Cesur, Muhtar Mesim Aydýn, köy muhtarý Nesim Aydýn, köy imamý Hüseyin Marankoz, diyanet personeli, Esat Ulu’yu temsilen Murat Ulu ve köylüler katýldý.

Köylüler, hemþehrileri Esat Ulu’ya köylerini þehre çevirdiði için teþekkür ettiler. Artýk çocuklarýn çamurlu ve tozlu yollardan geçmediklerini, yeni yollarda rahatlýkla okullarýna gidip geldiklerini ifade eden köylüler Ýþadamý Ulu’ya bol bol dua ettiler.

Kiradan kurtulup yeni evlerine kavuþanlar da Esut Ulu’nun yaptýrdýðý yeni evlerinde ikamet ettiklerini ve artýk eski evlerden veya kirada oturmaktan kurtardýklarýný belirttiler.

Akyaka Sulama Birliði Baþkaný Cemal Hasanoðlu, “Sayýn Esat Ulu bey 15 Temmuz kahramanlarýndan birisidir. Kendisine bu konuda da çok teþekkür ederiz. 15 Temmuz’da da gerçekten o yürekli duruþuyla ciddi bir güç sergilemiþtir. Sayýn Esat Ulu’ya ilçemize, köyümüze yapmýþ olduðu bu yatýrýmdan dolayý çok çok teþekkür ediyorum. Esat bey Kars’ýmýzýn, Akyaka’mýzýn, köyümüzün yetiþtirmiþ olduðu 15 Temmuz’un da en iyi deðerlerinden biridir. Karahan köyüne yeni bir cami yaptýrdýðý gibi eski köy camisini de köy odasý ve kütüphaneye çevirmiþtir. Köy içinde 20 bin metrekare üzerinde kilit taþý yaptýrmýþtýr. Evsiz olan bir çok vatandaþýmýza da yeni ev yaptýrmýþtýr. Allah Esat Beyi var etsin.” dedi.

AK Parti Encümeni Fuat Aslan da, “Öncelikle Kars’ýmýzýn, Akyaka’mýzýn, Karahan köyünün gururu Ýþadamýmýz Esat Ulu beye bu yaptýðý hizmetlerden dolayý çok çok teþekkür ederiz. Gerçekten 15 Temmuz’daki kahramanlýklarý, vatan-millet sevgisi için de ayrýca teþekkür ederiz. Kendisi Akyaka ilçemize çok büyük hizmetler yapmýþtýr. Bir Akyakalý hemþehrisi olarak kendisiyle gurur duyuyoruz.” þeklinde konuþtu.
Muhtar Nesim Aydýn ise “Ýþadamýmýz köyümüze yeni bir cami yaptýrdý. Köy odasý yaptý, köyümüze bir dizi hizmet verdi bana yardýmcý oldu. Köy yollarýmýzý kilit parke ile döþetti. Fakir fukaralara ev yaptýrdý köyümüze çok yardýmcý oldu. Kendisine çok teþekkür ediyorum.” diye konuþtu.

Açýlýþ etkinliðinin yemek organizasyonu da Kars Kale Hotel tarafýndan yaptý. Kars Kale Hotel ayrýca, Karahan Köyü Ýlköðretim Okulu öðrencilerine kýrtasiye yardýmýnda bulundu.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 3004 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır