KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Arpaçay’da Kýrsal Kalkýnma Yatýrýmlarýnýn Desteklenmesi
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arpaçay’da Kýrsal Kalkýnma Yatýrýmlarýnýn Desteklenmesi
2017-11-09 - 00:30
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Arpaçay’da Kýrsal Kalkýnma Yatýrýmlarýnýn Desteklenmesi

KAFKAS HABER AJANSI

ARPAÇAY ÝLÇESÝNDE KKYDP 12. ETAP TEBLÝÐÝ BÝLGÝLENDÝRME TOPLANTISI YAPILDI

Kars’ýn Arpaçay ilçesinde Kýrsal Kalkýnma Yatýrýmlarýnýn Desteklenmesi 12 Etabý ile ilgili Ýlçe Halk Eðitim Müdürlüðü toplantý salonunda bilgilendirme toplantýsý düzenlendi.

Toplantýya Gýda, Tarým ve Hayvancýlýk Ýl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Kýrsal Kalkýnma ve Örgütlenme Þube Müdürü Erdal Göksu, Ýlçe Müdürü Egemen Sugüneþ, Ýl ve ilçe müdürlüðü teknik personelleri, muhtarlar ve çiftçiler katýldý.

Toplantýda Ýl Müdürlüðü Kýrsal Kalkýnma ve Örgütlenme Þube Müdürlüðü personelleri tarafýndan Teblið kapsamýnda uygulanacak olan; Yaþ meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatýrýmlarý hariç bitkisel ürünlerin iþlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasý. Hayvansal ürünlerin Ýþlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasý konusunda sadece ham derinin iþlenmesi ve günlük en fazla 20 baþ hayvan kesim kapasiteli mezbaha, Soðuk hava deposu, Çelik Silo, Hayvansal ve bitkisel orjinli gübre iþlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasý, Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, Yenilenebilir enerji üretim tesisleri, Kýrsal ekonomik altyapý konularýndan; çiftlik faaliyetlerinin geliþtirilmesine yönelik altyapý sistemleri, biliþim sistemleri ve eðitim yatýrýmlarý. Konularý hakkýnda çiftçilerie ayrýntýlý sunum yapýldý.

Toplantýda konuþan Ýl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün; “Son üç yýlda Kýrsal Kalkýnma Desteklerine ilimiz genelinde az sayýda baþvuru olmasý sebebiyle siz deðerli çiftçilerimizle burada toplanma gereði duyduk. Bilindiði gibi Kýrsal Kalkýnma Destekleri Kapsamýnda Tarýma Dayalý Yatýrýmlarýn Desteklenmesi için 12.Etap çaðrýya çýkýldý. Bakanlýðýmýz tarafýndan Tebliðde belirtilen konularda 30.000 TL'den 2.000.000 TL'ye kadar yapacaðýnýz projelere %50 hibe desteði verilecek ve baþvurular 11 Aralýk 2017 tarihinde sona erecek. Projelerden özellikle ahýr ve tarýmsal makine alet ekipman alýmlarýna baþvurmanýzý tavsiye ediyorum. Sizlerden vatandaþlarýmýza bu projeleri anlatmanýzý istiyorum. Sizlere önerdiðim bir proje de iþletmelerinizin üzerlerine elektrik üreten güneþ panelleri kurmak için projeye müracaat etmeniz. Yapacaðýnýz proje ile kurduðunuz paneller 3-5 yýl içerisinde kendisi hibe edecektir. Kars soðuk diye burada güneþten yararlanamayýz diye bir önyargýya kapýlmayalým, Kars 2. Derece güneþ gören illerden bir tanesidir Bu sebeple altyapýsý olan iþletmelerin elektrik üreten güneþ panelleri ile ilgili projeye baþvurmasýný tavsiye ediyorum.” Dedi.

Toplantý çiftçilerle yapýlan soru-cevap konuþmalarýnýn ardýndan sona erdi.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 353 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır