KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı - Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı - Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı - Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı - Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı - Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı - Sağlık kabini ve Klinik açma hakk
2011-09-12 - 12:58
ERZURUM
Facebook'ta Paylaş

Sağlık kabini ve Klinik açma hakkı 

Türk Tarım Orman-Sen Erzurum Şube Başkanı Adem Karadayı, Veteriner Hekimlerin Klinik açma, Veteriner sağlık teknisyenlerinin sağlık kabini açma haklarının ellerinden alınmaması için girişimlerini sürdürüyor.
 
Tam Gün yasasına takılan Veteriner Hekimler, Veteriner sağlık teknisyenlerinin mağduriyetleri hakkında basın açıklaması yapan Karadayı şunları söyledi:
“Resmî Gazete Sayı : 28037 MADDE 38 – 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 28 inci maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiş ve ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
 
“Memurlar, meslekî faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir işyerinde veya vakıf üniversitelerinde çalışamaz.”
 
“Memurların üyesi oldukları yapı, kalkınma ve tüketim kooperatifleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve kanunla kurulmuş yardım sandıklarının yönetim, denetim ve disiplin kurulları üyelikleri görevleri, özel kanunlarda belirtilen görevler ile kurumundan izin alınmak kaydıyla yapılan insanî ve sosyal amaçlı gönüllü çalışmalar bu yasaklamanın dışındadır.”
 
Sağlık bakanlığının Tam gün yasasına binaen çıkarmış olduğu yasada doktorlara tanınan haklar (Doktorların en azından mağduriyetlerinin hem maaşsal hemde dönersermaye karından karşılanmasının sağlanması) maalesef Veteriner hekimlere ve Veteriner Sağlık teknisyenlerine tanınmamıştır. Veteriner hekimler ve veteriner sağlık teknisyenlerinin hakları gasp etmektedir. Bu meslek gurubu zaten Kuş gribi,brucella,kırım Kongo kanamalı Ateşi,Kuduz, gibi yaklaşık 200 çeşit Zoonoz (Hayvandan İnsana Bulaşan hastalık) hastalıkla zaten gece ve gündüz mesai mefhumu gözetmeksizin özveri ile tam gün çalışmaktadır. Nasıl ve nelerle mücadele ettiğimizi sayın bakanımızda iyi biliyor. ve her nedense güvencemiz olması gereken bakanımız bizleri hep yalnız bırakmıştır. Yılda bir defaya mahsus alınan(yılda 350-700 Tl) döner sermaye paraları da takip eden ay geri alınmaktadır.
 
Veteriner Hekimlerin Klinik açma, Veteriner sağlık teknisyenlerinin sağlık kabini açma haklarının ellerinden alınmaması için sayın bakanımızdan acil yardım ve destek bekliyoruz. Meslek gurubumuza ekonomik iyileştirme yıllardır doğru düzgün yapılmadı, bu konuda da en azından kendi meslektaşlarına sahip çıkar umuduyla sayın bakanımıza bir kez daha sesimizi duyurmak istiyoruz.”
(BA-BA-S) ERZURUM (KHA)Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 5051 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Belediye Başkanı, İstanbul Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Derneğini Ziyaret Etti 100. Yılında Sovyet İhtilali… Kaçakçıları Duman Sardı! Kars’ta çaldıkları altınlarla yakalandılar Yaz cepte... Yaz cepte... Kars’ın işgücü piyasası analizi İlk Emir Oku Kitap Kafe’de Kur’an-ı Kerim Dersleri Başlıyor İlk Emir Oku Kitap Kafe’de Osmanlıca Kursları Başlıyor Sol’un Kurbanı Alevîlik mi? Barzani’nin Korsan Referandumu ve Fırsat Bu Fırsat diyenler! Bakan Arslan, KAI Tanıtım Günlerine katıldı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır