Güreş Liselerinin Sayıları Artıyor

"Güreş Liselerinin Sayıları Artıyor"

Sivas’tan sonra İstanbul, Muğla, Ordu ve Ankara Kızılcahamam’da güreş liseleri açılıyor.

Güreş Liselerinin Sayıları Artıyor

 KAFKAS HABER AJANSI

Sivas’tan sonra İstanbul, Muğla, Ordu ve Ankara Kızılcahamam’da güreş liseleri açılıyor.

Göreve geldiği günden bu yana alt yapıya büyük önem veren Türkiye Güreş Federasyonu özellikle güreş liselerinin açılması yönünde yoğun çaba sarfediyor. Daha önce Sivas’ta açılan güreş lisesinin ardından İstanbul Kocayusuf, Kızılcahamam, Muğla ve Ordu Ulubey İmam Hatip  güreş liseleri açılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında  yapılan protokol kapsamındaki projeyi Din Eğitimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın birlikte yürütüyor. Güreş liseleri konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Federasyon başkanı Musa Aydın “Türkiye güreş federasyonu olarak YİBO (Yatılı İlköğretim bölge Okulları) projesiyle alt yapı konusunda önemli adımlar atıyoruz. Ama güreş liseleri bizler için bambaşka önem taşıyor. Bu konuda Milli Eğitim Bakanımız ile Gençlik ve Spor bakanımızda bizlere  büyük destek veriyor. Sivas’ta ilk güreş lisesini daha önce açmıştık, bu yılda İstanbul Kocayusuf, Kızılcahamam, Muğla ve Ordu Ulubey İmam Hatip  güreş liseleri açılıyor. Bu arada  Din eğitimi genel müdürü sayın Nazif Yılmaz’a da  bu projeye verdiği büyük katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu proje Türk güreşinin alt yapısı adına devrim niteliğinde. Amacımız güreş liselerinin sayısını artırmak” şeklinde konuştu. Diğer yandan Federasyon Başkanı Musa Aydın bugün Kızılcahamam ilçe milli eğitim müdürü Veli Karakuş’u ziyaret etti. Aydın Karakuş’la İmam Hatip güreş liseleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218180