Ermenilerden ASİMDER'e iftira
Ermenilerden ASİMDER’e iftira‏ - Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Göksel Gülbey, “Ermeniler şimdi de derneğimize iftira atmaya başladılar” dedi
17:22:00 2010-09-10

Ermenilerden ASİMDER’e iftira‏ 

Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Göksel Gülbey, “Ermeniler şimdi de derneğimize iftira atmaya başladılar” dedi.
 
ASİMDER Başkanı Göksel Gülbey, “Ermenilerin 19 Eylül’de Akdamar Adası’nda yapacakları ayin öncesi ortalığı karıştırmak isteyen Ermeni diasporası asılsız iftira dolu yalanlarla şimdi de derneğimize iftira atmaya başladılar.” diye konuştu.
 
Gülbey, şöyle konuştu:
“Rusya Ermenilerinin Yerkramas gazetesi internet sayfasının bir Vanlı okurundan edindiği bilgiye göre “Türkiye İstihbarat Hizmetleri, Türk-Azerbaycan bir kuruluş olan Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’nin ayin günü bir provokasyon planlandığı öğrenmiştirler.” yönünde bir haber yaparak derneğimize iftira atmışlardır. Derneğimiz kanunlar çerçevesinde kurulmuş yasal bir dernektir. Ermeni yalanlarına karşı mücadelesini fikri ve hukuki çerçeve içerisinde yürütmektedir. Terör ve terör olaylarıyla yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur olamazda. Ermeni diasporasının ortaya attığı bu yalan ve iftirasını kınıyoruz. Her zaman oyun içinde oyun yapmaya alışkın olan Ermeni diasporası bu haberiyle 19 Eylül’de Van’da yapılacak ayinde bir tezgah yapma olay çıkarma provakasyon yapma girişiminde olacağının sinyalini vermektedir. Dernek olarak buradan bütün yetkilileri uyarıyoruz. Ermenilerin yalan ve iftiralarına karşı uyanık olmaya Van’da yapacakları ayinde “provakasyon olabilir” mesajına karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Iğdır’da bulunan derneğimizin Van ilinde yapılacak olan bir ayinle bağdaştırılmasını kınıyoruz. Yetkilileri Ermenileri yapacağı provakasyon konusunda uyararak gerekli tedbirleri almasını istiyoruz.”
 
Amerika da bir rahibin Kur’an-ı Kerimi yakacağını açıklamasının da bir talihsiz olduğunu vurgulayan Gülbey, “Bu tür haçlı zihniyeti insanlığa zarar veriyor. Biz Kilisede ayin yapmalarına izin veriyoruz. Onlar Kuran-ı kerimi yakmaktan bahsediyor. Van’daki sivil toplum örgütleri bu gerçeği iyi görmelidirler.” diye konuştu.
 
Basın sözcüsü Serdar Ünsal da, “Ermeniler gerçeklerle yüzleşmekten korkmaktalar .Türk devletinin iyi niyeti karşısında Van halkının misafirperverliği karşısında istismar edecekleri ellerinde bir şey kalmayınca bu tür yalanlara başvurarak Türkiye’yi zora sokmak istemektedirler. Bu organizasyonun başarısız olması için provakasyon peşindeler. Katılımın az olmasını istiyorlar. Yarın bunu istismar ederek “bazı Ermeniler korktukları için ayine katılmadı” yönünde haberler yaparak yalanlar üretecekler.” dedi.
(SÜ-BA-S) IĞDIR (KHA)


 

Bu haber  2839  kere okundu