Kafkas Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Kaya’nın bayram mesajı
Kafkas Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Kaya’nın bayram mesajı - Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Kaya, yayınladığı bayram mesajında, “Başta Üniversitemiz öğrencileri, velileri, akademik ve idari personeli olmak üzere Karslı hemşehrilerimiz ile mil
19:16:00 2010-09-10

Kafkas Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Kaya’nın bayram mesajı 

Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Kaya, yayınladığı bayram mesajında, “Başta Üniversitemiz öğrencileri, velileri, akademik ve idari personeli olmak üzere Karslı hemşehrilerimiz ile milletimizin ve İslam aleminin bayramlarının sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçmesi” temennisinde bulunarak, kutladığını ifade etti.
 
Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Kaya, dini ve milli bayramlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesinde önemli yer tuttuğunu söyledi. Ramazan ayının, müslümanlara ayrı bir özellik kazandırdığını; açlık ve susuzluk vasıtasıyla yüce Allah’ın verdiği nimetlerin kadrinin idrak edilerek, toplumda gıda israfının önüne geçildiği, fakirlerin, yoksulların hatırlandığı, her türlü kötü alışkanlık ve huylardan temizlenilerek, iyi ve faydalı insan olmanın eğitiminin verildiği bir süreç olduğunu vurguladı. Bu bayramda milletimizin, başta asrın sel felaketine uğrayan kardeş ülke Pakistan olmak üzere, dünyanın dört bir yanında yokluk, ızdırap çeken müslümanların sıkıntılarının giderilmesi için daha çok yardım ve dua göndermeleri gerektiğini belirtti.
 
Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Kaya, millet ve ülke olarak daha nice bayramlara ulaşabilmek için çok çalışmamız, manevi ve kültürel değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayarak, geleceğe ancak bu şekilde hazırlanmak suretiyle bilimde, ekonomide, vatan savunmasında, yüksek teknolojide, sportif ve kültürel alanlarda lider millet ve devlet olabileceğimizi vurguladı.
 
Prof. Dr. İsmail Kaya Kafkas Üniversitemiz, Kars ve Bölgemizin hızla gelişerek, kalkınması, öğrencilerimiz daha kaliteli öğrenim görebilmeleri, akademik ve idari personelimizin daha müreffeh şartlarda hizmet verebilmeleri için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini kaydetti.
(BA-BA-S) KARS (KHA)

Bu haber  5267  kere okundu