• ÖGEL TEPE REKLAM

Haksever'in attığı takla işe yaramadı: Projenin mimarı Erdoğan!

NTV spikeri Oğuz Haksever'in geri adım attığı açıklama kendisini kurtarmasına yetmedi. Projenin mimarı olarak olarak Habertürk TV'e konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaslan’ın “Projenin fikrinin mimarı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğa

  • 28 Mayıs 2019 13:35
  • A
  • A

NTV'nin dün öğle bülteninde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti gündem edildiği sırada, spiker Oğuz Haksever'in sesinin kapatılmadığı ortaya çıkmış ve Haksever'in Erdoğan'ı hedef alarak söylediği "Neresi yaslı ada be... Canına okumuşsun" sözleri duyulmuştu.

Bu anların sosyal medyada paylaşılıp gündem olmasının ardından, Haksever yaptığı açıklamada “Buradaki kastıma açıklık getirmek zorunda hissediyorum. Yassıada'daki düzenlemelerin, bence ‘Bu çok önemli mekanda olması gereken hüzün havasını' yansıtmadığı kanaatine sahibim. Sayın Cumhurbaşkanı'nın o sözlerini duyunca kendi kendime söylenirken “…okumuşsunuz” dememe rağmen durum ses masasından fark edilince sesimi hemen kıstıklarında son bölüm, “okumuşsun” diye yayına çıkmıştır. Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir.” demişti.

Haksever'in bu sözlerinin ardından gözler projenin mimarına çevrildi. Projenin mimarlığını üstlenen şirketin ise AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaslan'ın eşiyle ortak olduğu şirket olduğu öğrenilmişti.

Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre projenin mimarı olarak geçtiğimiz hafta Habertürk TV'ye konuşan Çiğdem Karaslan'ın "Projenin fikrinin mimarı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan” dediği ortaya çıktı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.