• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Halit Özer’den Oda TV Yazarına Sert Tepki!

"Halit Özer’den Oda TV Yazarına Sert Tepki!"

KARSOD Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özer, Oda TV yazarı Salih Seçkin Sevinç’in “Adeta Çöp Yiyorsunuz” yazısında Kars esnafını zan altında bırakan açıklamalarından dolayı tepki gösterdi.

Halit Özer’den Oda TV Yazarına Sert Tepki!

KAFKAS HABER AJANSI

KARSOD Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özer, Oda TV yazarı Salih Seçkin Sevinç’in “Adeta Çöp Yiyorsunuz” yazısında Kars esnafını zan altında bırakan açıklamalarından dolayı tepki gösterdi.

Özer; “Sözde yazarın, Kars ilimizde birileri tarafından bedava ağırlanarak ve o birileri tarafından potansiyel rakiplerini bir taraftan karalayarak, diğer taraftan henüz açılmayan ve kültür varlıkları koruma kurulunun mevzuatına aykırı yapılaşma yaptıklarından dolayı inşaatı durdurulan işletmelerin reklamını yapmaktadır. Oysa ki bir kişi ya da kişiler tarafından beğenilmeyen ya da eksiği olan işletmeler elbette ki eleştirile bilir, ikaz edilebilir, ancak hadsizce, seviyesizce bir yazarın kalemini satarak birilerine yaranmak adına ve birilerinin işletmelerini tanıtmak adına bir memleketi karalaması, tüm Kars esnafını hiçe sayması, yılların turizm emeğini yok etmesi kabul edilebilir bir durum değildir.” dedi.

Özer yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Madem kaleminize güveniyor iseniz yıllar önce buralara zahmet edip gelseydiniz de şu an ki turizm yükselişinin nedenlerini öğrenseydiniz. Ancak şahsınız kimlere hizmet ediyor bilmiyorum ama mesleğinizi itibarsızlaştırmayı göze almışsınız. Oysa ki yazar dediklerimiz ve üstatlarınızdan sizi Kars’ı dinlemeye davet ediyorum. Örneğin Kars’ ı Yavuz Donat’tan dinleyin ya da Abdurahman Dilipak’tan dinleyin ya da Mahmut Övür’den ya da İsmail Küçükkaya’dan ya da Fatih Portakal’dan ya da  Cüneyt Özdemir’den ya da Ali Canip Olgunlu’dan dinleyin. Bunlar yıllardır geçmişten günümüze Kars’ı bilen ve tanıyanlardır.

Haa!! Bunlarda yetmedi mi? Size ilimize gelerek bizleri bulun ve şehri bir kez daha tanıyın ve de bilin. Bu memleketin sizin tanıdığınız çapulculardan ve de neye hizmet ettikleri belli olmayan kişilerden ibaret olmadığını öğrenin.

Hatta ve hatta market raflarında ki ürünleri alıp ambalajlarını söküp güzelim ülkeye organiktir diye ürün satan zavallıların kalemi olmaktan vazgeçin. Bu nedenle gerek Kars esnafımızı gerekse de ilgili odalarımız, STK’larımızı sizin ve de sizlerin iğrenç yüzünüzü ve hizmet ettiğiniz zavallıları görmeye davet ediyorum.”

Özer ayrıca, “ Değerli okurlar ismi geçen sözde yazarın sosyal medya hesaplarından çok daha evvelden yapmış olduğu paylaşımları görür ya da bakarsanız tamamen bir art niyetin hakim olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Bu nedenle KARSOD Turizm Birliği olarak sen ve senin gibilerin bu memleket de ucuzca reklam yapmanıza müsaade etmeyeceğimizi belirtiriz.” İfadelerine yer verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232203