Hayırlı olsun

"Hayırlı olsun"

KARS BARAJI GÖL ALANINDA KALAN KÖY YOLLARININ DEPLASESİ, ASFALT KAPLAMA VE KORUYUCU TEDBİRLERİ İŞİ TAMAMLANARAK HİZMETE ALINDI.

Hayırlı olsun

KARS BARAJI GÖL ALANINDA KALAN KÖY YOLLARININ DEPLASESİ, ASFALT KAPLAMA APLAMA VE KORUYUCU TEDBİRLERİ İŞİ TAMAMLANARAK HİZMETE ALINDI.

18.07.2018 tarihinde su tutma işlemini gerçekleştirilen Kars Barajı göl alanında ulaşım yolları kalan köylere ait deplase yolu, bitümlü sathi kaplaması (BSK) ve gerekli yerlere koruyucu çelik emniyet bariyerleri yapılmak suretiyle 12 kilometrelik yolla ilgili açıklama yapıldı. 18.01.2018 tarihinde DSİ 24. Bölge Müdürlüğü ile Kars İl Özel İdaresi arasında yapılan protokol çerçevesinde 11 milyon liraya mal olan işin finansmanı kurumumuz tarafından karşılanmak suretiyle yapımı tamamlanarak hizmete alındığı duyuruldu.

Bu iş kapsamında; toplam 12 kilometrelik deplase yolu, asfalt kaplaması, gerekli görülen yerlere 1500 metre koruyucu çelik emniyet bariyerleri yapıldı.

DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, “Bu yoldan faydalanacak olan yerleşim birimleri ise; Kars İli Susuz İlçesine bağlı Aynalı, Alçılı, Ortalar, Kayadibi, Çamurlu, İncesu, Çamçavuş ile Kars Merkez Boğazköy köyünün Kars İl Merkezine ve birbirleriyle olan ulaşımını sağlamaktadır. Yolun başlangıcı Merkeze bağlı Çakmak Köyünden başlamakta ve Susuz İlçesine bağlı İncesu Köyünde son bulmaktadır. Bu yatırımların 2018 yılı içinde bitirilmesi için sağladıkları bütçe imkânı ve bölgemize yapılan yatırımlara ilişkin destek ve ilgilerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mevlüt Aydın ‘a en kalbi teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Kazasız ve belasız emniyetli bir şekilde kullanmalarını temenni ediyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.266923