• ÖGEL TEPE REKLAM

Hayırlı Olsun, Çakmak Yolu da asfaltlandı

Kars Valisi Türker Öksüz, merkeze bağlı Çakmak Köyünde incelemelerde bulunarak asfalt çalışmalarını yerince gördü.

  • 08 Ekim 2019 23:14
  • A
  • A

Hayırlı Olsun, Çakmak Yolu da asfaltlandı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, merkeze bağlı Çakmak Köyünde incelemelerde bulunarak asfalt çalışmalarını yerince gördü.

Vali Türker Öksüz, KÖYDES çalışmaları kapsamında Merkez Çakmak Köyünü ziyaret ederek yapımı tamamlanan Çakmak-Alçılı-Boğazköy Köyleri grup köy yolu sıcak asfalt çalışmaları ile Çakmak Köyü Sulama Kanalı ve İçme Suyu çalışmalarında incelemelerde bulundu.

İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Yağcı, Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Yiğit, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan’ın da eşlik ettiği incelemede Vali Türker Öksüz, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alarak çalışmalarının bir an evvel bitirilmesi için talimatlarda bulundu.

Vali Öksüz burada yaptığı açıklamada; 2019 yılı KÖYDES programları kapsamında 29 km bitümlü sıcak asfalt yapılmasının planlandığını, %90 kısmının tamamlandığını çalışma kapsamında Kars Merkez, Selim ve Susuz İlçelerinde yol yapım çalışmalarının bittiğini belirterek Kağızman’da ise çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Çakmak köyünde 150m3 lük içme suyu deposunun tamamlanmak üzere olduğunu belirten Vali Öksüz, DAP İdaresi desteğinde 2018 yılından itibaren devam eden sulama kanalının da önümüzdeki günlerde vatandaşımızın hizmetine sunulacağını belirtti. Öksüz ayrıca, Valilik olarak tarımsal faaliyetler konusunda çiftçilerimize her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Valilik olarak köylerimizin alt yapı ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde tamamlanması için hem yol hem de içme suyu çalışmalarının il genelinde ekim ayı sonunda tamamlanacağını söyleyen Vali Öksüz, önümüzdeki günlerde ilgili birimler ile birlikte KÖYDES kapsamında yapılan çalışmaları gözden geçireceklerini ve yeni çalışmaların planlamasını yapacaklarını ifade etti ve yapılan çalışmaların Kars’a hayırlı olmasını diledi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.