Hayrat Yardımdan Muhtaçlara Yardım Eli

"Hayrat Yardımdan Muhtaçlara Yardım Eli"

Kurulduğu günden bu yana âlemi İslamiyet ve ülkemizde mağdurların ve muhtaçların yardımına Hızır gibi yetişmeye çalışan hayrat insani yardım derneği bu ramazanda 40 ülkede gönül sofraları kurmaya devam ediyor.

Hayrat Yardımdan Muhtaçlara Yardım Eli

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kurulduğu günden bu yana âlemi İslamiyet ve ülkemizde mağdurların ve muhtaçların yardımına Hızır gibi yetişmeye çalışan hayrat insani yardım derneği bu ramazanda 40 ülkede gönül sofraları kurmaya devam ediyor.

40 İslam ülkesinde muhtaçlara yetimlere iftar sofraları kurmanın yanında çocuklara harçlık ve giyecek yardımı yapan hayrat yardım faaliyetlerine binlerce gönüllü çalışanı tüm hızıyla devam ediyor.

 Geçtiğimiz yıllarda Afrika ve Suriye de iftarlar veren hayrat yardım Kars temsilciliği ve Kars rehber kalemler derneği ramazan bitmeden bu bayram öncesi tespit edilen ve listelenen  yaklaşık 50 muhtaçlar için hazırlanan kumanya paketleri ve bayram harçlığı dağıtımına başladı.

Hayrat yardım derneği gönüllüsü Muammer Kakça, “Dünya iyilik ile değişir sloganı ile iyiliklere kaldığımız yerden devam ediyoruz. İyiliğe hizmet eden ve bu ramazanda ve bayramda muhtaçları sevindirmemize katkı sağlayan yardımseverlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hayrat Yardım Derneği Gönüllüsü ve Rehber kalemler derneği başkanı Muammer Kakça ayrıca, “Hayrat yardım derneği ile işbirliği içerisinde yardımsever halkımızın âli cenap yardımları ile her ramazanda kumanya ve harçlık dağıtmayı adet haline getirdik. Tespit ettiğimiz yoksul ve muhtaç ailelere bir nebze de olsa umut olacak yardımlarda bizlere katkı sağlayan hayırsever vatandaşlara ve dağıtımlarda gönüllü olarak çalışan Bülent eğer, Müjdat çiftçi, Muhammed CESUR ve Emin Doğar’a ayrıca teşekkür ediyoruz.  Dernek yetkilileri, amacımız; toplum yararına çalışan ve sosyal sorumluluk sahibi dernek olarak hayırsever vatandaşların yardımlarını muhtaç aileler ulaştıracak gönül köprüleri kurarak muhtaçların duasını almak ve onların mahsun gönüllerine bir nebzede olsa neşe serpmektir.” diye konuştu,

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.224434