• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

HDP Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen den Varan 12!

"HDP Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen den Varan 12!"

HDP Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen de “Gider Ayak Talan! Bu Kadarına da Pes! Tarihi Mirasların Satılmasına Asla İzin Vermeyeceğiz!” başlığıyla açıklama yaptı.

HDP Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen’den Varan 12!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

HDP Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen de “Gider Ayak Talan! Bu Kadarına da Pes! Tarihi Mirasların Satılmasına Asla İzin Vermeyeceğiz!” başlığıyla açıklama yaptı.

Bilgen’in VARAN12! olarak yaptığı açıklama şöyle:

“Baltık mimarisinin önde gelen, 125 yıllık AYNALI KÖŞK'ÜN seçime sayılı günler kala "borç karşılığı" icra yolu ile satıldığı iddiaları doğrumu dur?

Eğer bu iddialar digru ise;

1. Hiç birimizin tapulu malı olmayan, geleceğimizin ortak mirası durumundaki paha biçilmez bu tescilli yapının, hangi borç ve ne karşılığında satıldığı yönünde kamuoyu bilgilendirilmiştir.

2. Aynalı Köşk'ü alanların isimleri kamuoyuna açıklamış mıdır?

3. Alanların herhangi bir partiye üyelikleri varmıdır? Varsa, hangi partiye üyelikleri vardır?

4. Kars adına neredeyse şahaser denebilecek bir kaç yapıdan biri olan bu köşkün satışı, gelecek kuşaklara yapılmış bir ihanet olarak kabul edilirken, satışına zemin oluşturan nedenler nelerdir?

5. Bu yapının satışı ile ilgili itiraz süresi dolmuş mudur?

Dolmamış ise ne zaman itiraz edilecek?

Not: Kamuoyu bilgilendirilmedikçe, kamu vicdanı rahatladılmadıkça bu konun takipçisi olacağımızı Karslı hemşehrilerimin bilgilerine sunarım.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.239169