HDP Kars’ta 4’üncü seçim bürosunu açtı

"HDP Kars’ta 4’üncü seçim bürosunu açtı"

HDP, Kars’ta seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor

HDP Kars’ta 4’üncü seçim bürosunu açtı

KAFKAS HABER AJANSI

HDP, Kars’ta seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Belediye Eşbaşkan adayları Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen’in katılımıyla Kars’ta dördüncü seçim irtibat bürosunu açtı.

Şehitler Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosu açılışında konuşan Belediye Eşbaşkan adayı Şevin Alaca, HDP’nin eşbaşkanlık sisteminin dünyaya örnek olduğunu ifade etti.

Alaca, “HDP, eşbaşkanlık sistemi ile dünyaya örnek olmuştur. Eşbaşkanlığı Kars’taki yerel belediyeciliğe yansıtarak kadın iradesinin temsil edildiği ve kadın bakışının yönetimlerde olduğu katılımcı, şeffaf ve ekolojik, yerel yönetimler ve tesisi için elimizden geleni yapacağız. Kimlik siyaseti yapmadan toplum yararı ilkesiyle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Eşbaşkan adayı Ayhan Bilgen ise, 31 Mart’a Kars’ta seçim yerine referandum yapılacağını söyledi.

Bilgen, “Arkadaşlar 31 Mart’ta Kars’ta seçim olmayacak 31 Mart’ta Kars’ta referandum olacak, bugüne kadar yapılanları onaylayanlar ve bu şehre bunu layık görmeyip yeni bir sayfa açmak isteyenler arasında. Hepsi bir yana, biz öbür yana ve bu tercihi de Karslıların en güzel biçimde yapacağını düşünüyoruz, bu büromuzun da hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218188