Her Bir Sivaslı Tanıtım Elçisi Olmalı

"Her Bir Sivaslı Tanıtım Elçisi Olmalı"

Sivas Valisi Davut Gül, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm haftasının açılış programına katıldı.

Her Bir Sivaslı Tanıtım Elçisi Olmalı

KAFKAS HABER AJANSI

Sivas Valisi Davut Gül, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm haftasının açılış programına katıldı.

Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, haftanın önemine binaen bir konuşma yaptı.

Sivas’ın turizmde geniş bir yelpazeye sahip olduğunu ifade eden Pürlü, “Sivas turizm potansiyeli ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. "diye konuştu.

Vali Davut Gül ise Sivas’a kazandırılacak olan açık hava müzesi ve şehir parkı projesi hakkında davetlilere bilgi verdi.

Gül, “Turizme Sivas’ta ciddi bir katkı sağlanıyor. Son 15 yılda restorasyonları gerçekleştirilen binaları gördüğümüzde güzel çalışmalar yapıldığına şahit oluyoruz. Diğer yandan ilimize 2019 yılında gelecek olan hızlı tren ile de Sivas turizmde ayrı bir öneme sahip olacak. Turizmde yerel değerlerimizi muhafaza ederek, bunları görülebilir hale getirmek zorundayız. Kış ve yaz turizmi olarak 12 ay boyunca yerli ve yabancı turistleri memnun etmeliyiz. Her bir Sivaslı tanıtım elçisi olmalı.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Öcal Usta tarafından davetlilere Sivas ve ülkemizde turizm destinasyonları hakkında bir konferans verildi.

Konferansın ardından Vali Davut Gül ve beraberindekiler, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekoklu akademisyenleri ve öğrencileri  tarafından hazırlanan çini sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Sergide, Vali Gül ve Sivas protokolüne eserler hakkında akademisyenler tarafından bilgi verildi.

Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi’nde organize edilen programa Valimiz Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi  Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Suavi Ahipaşaoğlu,   akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

(BA-BA-S) SİVAS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.315669