KARS Haber Girişi : 20 Nisan 2021 21:57

Heykeltıraş Murat Alınak’tan Ukrayna gerilimi için Rusya ve NATO ülkelerine itidal çağrısı!

Heykeltıraş Murat Alınak’tan Ukrayna gerilimi için Rusya ve NATO ülkelerine itidal çağrısı! KAFKAS HABER AJANSI

Heykeltıraş Murat Alınak’tan Ukrayna gerilimi için Rusya ve NATO ülkelerine itidal çağrısı!

KAFKAS HABER AJANSI

Uluslararası boyuta çıkan Ukrayna gerilimi için basın açıklaması yapan Heykeltıraş Murat Alınak, başta Rusya devlet başkanı Viladimir Putin, Amerika Birleşik devletleri başkanı Joe Biden ve 30 Nato ülkesi devlet başkanlarına, Ukrayna gerilimi konusunda itidal çağrısı yaptı. Mevcut gerilimin kesinlikle askeri güçlerle olamayacağını beyan ederek, bu sorunun diplomatik olarak, uluslar arası hukuk ve demokrasi çerçevesinde, karşılıklı diyalog ve müzakerelerle ortak bir konsensüs ile çözülebileceğini dile getirdi.

Ayrıca, Ukrayna gerilimi için sahaya askeri güçlerini ve silahlarını çıkarak devlet liderlerine seslenen Murat Alınak, günümüzde Dünyayı esir alan ve şimdiye kadar tüm dünyada milyonlarca insanın ölümüne neden olan, Dünyadaki tüm devletleri büyük ekonomik buhrana sürükleyen Koronavirüs gerçeğini ve küresel iklim bozukluğunu da hatırlatan Murat Alınak, olası bir savaşa bir sanatçı olarak karşı olduğunu beyan ederek, çıkacak bir savaşın tüm Dünyayı yıkıma ve felaketlere sürükleyeceğini dile getirdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.