Hüsnü Kapu Kimdir?

Hüsnü Kapu Kimdir?

Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu kimdir?

Hüsnü Kapu Kimdir?


Hüsnü Kapu Kimdir?

KAFKAS HABER AJANSI

Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu kimdir?

1971 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Karakurt Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sarıkamış ve Erzurum’da tamamladı. 1991 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.-1993 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı’na Araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

1994 yılında Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında başladığı Yüksek Lisans öğrenimini, yazdığı “İş Ahlakı ve Japon İşletme Geleneğindeki Yeri” adlı teziyle 1996 yılında tamamlayarak İşletme bilim uzmanı oldu.

1996 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalının Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında doktora öğrenimine başladı. 2000 yılında yazdığı “Orta ve Güneydoğu Anadolu’da yaşayan Girişimci/Yöneticilerin Yaşam ve Girişimcilik Değerleri” adlı doktora teziyle Doktor unvanını kazandı.

2003-2012 yıllarında Yrd. Doç. Dr. olarak Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak çalıştı.

2006-2010 yıllarında aynı zamanda İşletme Bölümü Başkanlığı görevini de yürüttü. 2012-2013 yılında Florida StateUniversity, College of SocialScienceReubin O’D. Askew School of Public Administration andPolicy’de (Tallahassee, Florida 32306-2250) Misafir öğretim üyesi (Faculty) olarak bulundu. Burada, “İnanç Temelli Kar Amacı Gütmeyen Organizasyonlarda (NPO)Ahlak (Şeffaflık ve Hesap verebilirlik bağlamında)” konusunu araştırdı.

24 Mayıs 2013 tarihinde Doçent olan KAPU, aynı Fakültenin İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında görevini sürdürürken, Kalkınma Bakanlığı tarafından Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) Genel Sekreter olarak atandı.

26.06.2018 tarihinde Kafkas Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve  Organizasyon Anabilim Dalına Profesör unvanıyla atanmıştır.  İyi derecede İngilizce bilen KAPU, evli ve 3 çocuk babasıdır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Hüsnü Kapu Kimdir?
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Hüsnü Kapu Kimdir haberleri  hüsnü kapu haberleri  üniversite haberleri  kafkas üniversitesi haberleri  rektör haberleri  kars haberleri  eğitim haberleri   

Hüsnü Kapu Kimdir?

DMCA.com Protection Status

Hüsnü Kapu Kimdir?

  Yukleme: 0.060785