İftarda ve sahurda nelere dikkat etmeli…!

"İftarda ve sahurda nelere dikkat etmeli…!"

İftarda ve sahurda nelere dikkat etmeli…!

DATA[

İftarda ve sahurda nelere dikkat etmeli…! 

KHA yazarı Murat Şanlı’nın “İftarda ve sahurda nelere dikkat etmeli…!” yazısı:
 
Malumunuz üzere bu pazar günü Ramazan ayının ilk sahuruna kalkacağız. Bu nedenle bu haftaki yazımı bu konuya ayırdım. Ramazan ayı boyunca nasıl beslenilmeli ve nelere dikkat etmeli sizler için araştırdım.
 
Ramazan ayının, bu yıl ağustos sıcaklarına denk gelmesi, oruç tutanları olumsuz etkileyeceği, Halsizlik ve tansiyon gibi sorunlara yol açacağı tüm uzmanların ortak görüşü bu yüzden yediklerimize özellikle dikkat etmek gerek!
 
Mevsimin yaz, havaların sıcak olması ve aşırı nemin yanı sıra oruç süresinin 15 saatten fazla olması oruç tutanları hayli zorlayacak. Bu yüzden çok fazla güneş altında kalmamalı ve belli saatlerde dışarı çıkmamaya özen göstermeli.
 
Bununla beraber sahur ve iftarda yenilen yiyecekler de oldukça önemli. Peki, nasıl beslenmeli, nelere dikkat edilmeli?
 
İftar ve sahurda aşırıya kaçmak doğru değil.
 
İftarda yemekte aşırıya kaçarsak birden ve aşırı şekilde mideye doldurursak salgılar fazlalaşır, tansiyon düşüklüğü olur Hele bir de yemeği yedikten sonra uzanıp yatarsak tehlike artar Vücuttaki kan, mide ve bağırsakların etrafında toplanır 
 
Beyin ve kalbe kanın gitmesi engellenir Kan birden vücuda dağıldığında ise kalp çarpıntılarına ve krize kadar varır
 
Peki, ne yapmalıyız?
 
SAHURDA MUTLAKA YUMURTA TÜKETİN
(Yazının tamamı: Yazarlar bölümünde)
(BA-BA-S) KARS (KHA)

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230128