• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Iğdır’da ERKEN SU çalışmaları

"Iğdır’da ERKEN SU çalışmaları"

IĞDIR’A İÇMESUYUNU DAHA ERKEN VERMEK İÇİN IĞDIR İÇMESUYU İSALE HATTI ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELENDİ

Iğdır’da ERKEN SU çalışmaları

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

IĞDIR’A İÇMESUYUNU DAHA ERKEN VERMEK İÇİN IĞDIR İÇMESUYU İSALE HATTI ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELENDİ

DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar Iğdır, Iğdır’da İçmesuyu İsale Hattı İnşaatını inceledi ardından da şantiyede işin ilerleme durumu ve öncelikleri planladı.

Iğdır İl Merkezi ve Tuzluca, Karakoyunlu ve Aralık İlçeleri ile Halfeli, Melekli, Hoşhaber Beldeleri ve bunlara bağlı 70 köy yerleşimine yıllık 26 milyon 800 bin m³ su iletilecek. 165 km uzunluğundaki isale hattı ile bu yerleşim birimlerinin 2045 yılına kadar içmesuyu ihtiyacı karşılanacak. Fiziki gerçekleşmesi % 95 olan tesisin tamamlanması ve yapımı tamamlanan İçmesuyu Arıtma Tesisi performans testleri sonrası 2019 yılı ilk çeyreğinde Iğdır’a memba kalitesindeki suyu, su kaynağı olan Acıçay deresi üzerinde yapımı devam eden Tuzluca Ünlendi Barajı İnşaatı tamamlanıncaya kadar yapımı tamamlanan kaptaj tesisinden alınacak.

DSİ Bölge Müdürü Mahmut Dündar, “İçmesuyunu işe ait sözleşmede ön görülen tarihten çok önce tamamlayarak belirtilen yerleşim birimlerine bu kaynak suyunu vereceğiz inşallah” dedi.

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232952