• 15 Temmuz 2019 Pazartesi

Iğdır’da Slajlık Mısır Hasadı Başladı

"Iğdır’da Slajlık Mısır Hasadı Başladı"

Doğu Anadolu bölgesinin Çukurovası Iğdır’da kışın hayvan yemi olarak kullanılan silajlık mısırın hasadına başlandı.

Iğdır’da Slajlık Mısır Hasadı Başladı

KAFKAS HABER AJANSI

Doğu Anadolu bölgesinin Çukurovası     Iğdır’da  kışın hayvan yemi olarak kullanılan silajlık mısırın hasadına başlandı.

Akyumak köyünde  23  dekar arazide silajlık mısır ekimi yapan Mahmut Aslan, yaptığı açıklamada, 23 dekar alana slajlık mısır ekimi yaptım Tarım müdürlüğüne teşekkür ediyorum dedi.

Köy muhtarı Ercüment Eroğlu’da”Bir çiftçimizin slajlık mısır hasadını yapıyoruz. Bakımla ilgilidir iyi bakarsan güzel ürün alırsın. Bu çiftçimizin mısırları biraz seyrek olmuşur. Daha fazal ürün alanda var”şeklinde konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Özkan Yolcu,” Akyumak köyünde slajlık mısır hasadı yapılıyor. İlimizde yaklaşık 52 bin dekar alanda silajlık mısır ekimi yapıldı. Yaklaşık 260 bin ton slajlık mısır elde etmeyi bekliyoruz. Iğdır ovası bütün ürünlerde olduğu gibi sljalık mısırdada verimli topraklara sahip. Bu işi yapan çiftçimiz fazla ürün alıyor.  Iğdır hayvancılık bölgesi Özellikle kültür ırkı büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta söz  sahibi. Hayvancılık için sljalık mısırın hayvan yemi olarak kullanılması hayvanların beslenmesinde ayrı bir önemi var. Buradaki mısır üretimi hayvancılığın gelişmesinde büyük önem arzediyor.

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.214856