İki Güzel İnsan İki Güzel Birincilik

"İki Güzel İnsan İki Güzel Birincilik"

Kur´an´ı güzel okuma yarışmasında Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Halil Toptaş, il birincisi; Hafızlık yarışmasında ise Emircan Ünlükaya, il birincisi oldu.

ki Güzel İnsan İki Güzel Birincilik

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kur´an´ı güzel okuma yarışmasında Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Halil Toptaş, il birincisi; Hafızlık yarışmasında ise Emircan Ünlükaya, il birincisi oldu.

İki Güzel İnsan İki Güzel Birincilik "Şüphesiz ki Kur´an´ı biz indirdik ve onu koruyacak olan da biziz." ayeti kerimesinin sırrının iki vechesi vardır.

Birincisi mü´min kimseler tarafından okunması, ikincisi ise Allah´ın kendilerine ilim verdiği kimseler tarafından ezberlenip muhafaza edilmesi.

Mü´min nesiller, bu sırra layık bir şekilde Kur´an-ı Kerim´in muhafızlığını sürdürmelidirler. 

Bu amaç çerçevesinde Genç Sadâlar: Kur´an´ı Güzel Okuma ve Genç Muhafızlar: Hafızlık yarışmaları, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü mevzuatı dahilinde gerçekleştirilmekte.

Bu güzide yarışmaların Kars İl İçi Yarışmaları, 22.12.2018 tarihinde Kağızman ilçesinde gerçekleştirildi.

Kendilerine olan ilmi özgüvenleri yüksek, ahlakî tutumları ise bir o kadar da mütevazı olan öğrencilerden Kur´an´ı güzel okuma yarışmasında Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Halil Toptaş, il birincisi; Hafızlık yarışmasında ise Emircan Ünlükaya, il birincisi oldu.

Okul idaresi, “Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, kendilerine yarışmaya hazırlanmada rehberlik eden Meslek dersi öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.” mesajını paylaştı.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.227739