• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

İl Engelli Meclisleri’nden ortak Mesaj

"İl Engelli Meclisleri’nden ortak Mesaj"

Engelliler Konfederasyonu’nun kolaylaştırıcılığında 34 ilde kurulan İl Engelli Meclisleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ortak bir mesaj yayınladı.

l Engelli Meclisleri’nden ortak Mesaj

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Engelliler Konfederasyonu’nun kolaylaştırıcılığında 34 ilde kurulan İl Engelli Meclisleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ortak bir mesaj yayınladı.

Bizler, coğrafyamızın her köşesinde daha iyi bir yaşam ve daha güçlü haklar için faaliyet gösteren, engelli toplumuna ve ülkeye yararlı olmak için çalışan engelli STK’ları ve engellileriz. Dünya genelinde, engelli kadınların ve kız çocukların da toplumsal cinsiyet temelli şiddet ve ayrımcılıklara maruz kaldığının, her gün biraz daha yoksullaştığının, yoksunlaştığının ve yalnızlaştırıldığının farkındayız. Hep birlikte güçlenmek için, toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı bir engelli hakları mücadelesini hep birlikte büyütmek için illerimizden ses veriyoruz.

Temel dayanağımızı oluşturan Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi’nde başlı başına bir maddede ele alınan engelli kadınların insan haklarını savunuyor, 8 Mart ve tüm diğer mücadele günleriyle birlikte aramızdaki dayanışmaya da sahip çıkıyoruz.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İzmir, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tunceli, Uşak, Van İl Engelli Meclisleri.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.279986