• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

"İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Yaptı"

İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu Ömer Nasuhi Bilmen Yurdu Av. Kurtuluş Boy Konferans Salonunda yapıldı.

lim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu Ömer Nasuhi Bilmen Yurdu Av. Kurtuluş Boy Konferans Salonunda yapıldı.

Genel kurul gündeminin okunmasının ardından program İstiklal Marşımızın okunması ve Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesinin 2017-2019 yılları arası faaliyetleri anlatan slâyt gösterimi ile devam eden program Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve 65.Dönem Ak Parti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın selamlama konuşmaları ile devam etti.

Divan Başkanlığı oluşturulduktan sonra şube faaliyet raporlarını okumak için kürsüye çıkan Başkan Ebubekir Keleş, “Şubemizde ortalama 40 kişinin katılımıyla her cuma farklı bir konuşmacı ve konunun işlendiği cuma sohbetleri yapıyoruz. Her pazartesi Kafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yard. Alparslan KARTAL hocamızın başkanlığında Harakani okumalarımız devam ediyor. Serhat Kalkınma Ajansı ile işbirliği içerisinde serhat kodlama ve robotik akademisi programı başlatıldı. bu program kapsamında 267 kişi eğitim aldı. programda farklı dönemlerde 12 uzman eğitmen görev aldı. eğitim içeriğinde kodlama, robotik, elektronik, iha imalat ve plotaj yer almaktadır. Kafkas Üniversitesi Sürekli Eğitim Ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içerisinde bağlama, ney, ebru, arapça, hat-tezhip kursları açıldı. bu kurslarımıza iki yılda 500 gencimiz katılım gerçekleştirdik. Serhat Kodlama Ve Robotik Akademisi programımızdan dolayı Milli Eğitim Bakanlığımızın davetlisi olarak 2-3 kasım 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen eğitim teknolojileri zirvesine katıldık.” dedi.

Keleş ayrıca, Kars geneline dönük yapılan programlar, yardım faaliyetleri, İmam Hatip Okullarının eksiklerinin giderilmesi için gösterilen gayretlerden, öğrencilere yönelik burs ve eğitim faaliyetlerinden bahsetti.

Mali raporlarlar ve denetim raporlarının Genel Kurula okunarak ibra edilmesinin ardından dernek organlarının seçimine geçildi. Yapılan oylama sonucunda oy birliği ile dernek organlarının seçimi yapıldı ve dilek ve temennilerden sonra genel kurul son buldu.

Yapılan seçim neticesinde İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesinin Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu:

Ebubekir Keleş     Yönetim Kurulu Başkanı

Hüsnü Kapu           Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Adem Çalkın         Kaynak Geliştirme ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Ufuk Kayataş         Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Hüseyin Düzgün     Şube Sekreteri

Nihat Nebioğlu       Üye

İsa Umurbek           Üye

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230973