• 17 Haziran 2019 Pazartesi

İnşaat Mühendisi Erkan Savaş, AK Parti Kars Belediye Başkanı Aday Adayı

"İnşaat Mühendisi Erkan Savaş, AK Parti Kars Belediye Başkanı Aday Adayı"

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde inşaat mühendisliği bölümünü mezunu, inşaat mühendisi Erkan Savaş, AK Parti’den Kars Belediye Başkanı Aday adaylık resmi başvurusunu yaptı.

nşaat Mühendisi Erkan Savaş, AK Parti Kars Belediye Başkanı Aday Adayı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/253962775471409/

https://www.instagram.com/p/BqM56kYFxnQ/

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde inşaat mühendisliği bölümünü mezunu, inşaat mühendisi Erkan Savaş, AK Parti’den Kars Belediye Başkanı Aday adaylık resmi başvurusunu yaptı. Başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’a sunan genç girişimci Erkan Savaş, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığını yaptığı AK Parti’den Kars’a hizmet etmeye talip olduğunu söyleyerek, “Sayın Erdoğan’ın yolunda gitmek, ülkemize hizmet etmek, ilimize hizmete talip olmak apayrı bir onur ve şereftir. Bu kutlu yolda yürümek, bu yola adım atmak bile şereflerin en yücesidir. Bu davaya hizmet etme şuurunu bizlere verdiği için Yüce ALLAH’ımıza hamd ediyoruz. Bu yolda yürümemiz ve hizmet etmemiz için arkamızda, yanımızda duran saygıdeğer babama ellerinden öperek; bizleri güzel yetiştirdiği için teşekkür ediyorum. Tüm eş, dost ve akrabalarıma, tüm Kars halkına sonsuz teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

ÖNCE BABASININ ELİNİ ÖPTÜ ARDINDAN BAŞVURUSUNU YAPTI

Siyasetin genç ismi Erkan Savaş, aday adaylığı başvurusuna; Savaş Taşımacılık, Savaş Traktör ve Savaş İnşaatın kurucusu, AK Parti’nin teşkilat kurucularından kentin sevilen, saygın işadamı ve siyasetçisi Babası Nesim Savaş (57) ile birlikte gitti.

Parti binasına girerken önce babası Nesim Savaş’ın elini öptü ve duasını istedi. Baba duasıyla binaya giren Erkan Savaş, resmi başvurusunu yaptıktan sonra, besmeleyle başladığı konuşmasında, “Sayın İl Başkanım Adem Çalkın, Yönetim Kurulu Üyelerim, Sayın İl Kadın Kolları Başkanım,  Sayın gençlik kolları başkanım, Değerli Ak Parti gönüldaşlarım, Değerli misafirlerimiz, büyüklerim, hepinizi en içten, en samimi duygularla; saygıyla selamlıyorum. Ben huzurunuzda affınıza sığınarak 17 yıldır AK Parti il yönetiminde olan ve AK Parti il teşkilat kurucularından babam Nesim Savaş’a hürmetlerimi sunuyor, ellerinden öpüyor ve bize kattığı değerlerden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Biz Savaş ailesi olarak 17 yıldır babamı ve partimizi destekledik, yanında durduk.  Şimdi de babamdan ve partimizden aldığımız terbiye ve tecrübelerle AK Parti’mizde “Hizmet sırası bizde” diyerek görev almak istiyorum.” diye konuştu.

Erkan Savaş daha sonra şunları söyledi:

“Ben İnşaat mühendisi aynı zamanda lojistik uzmanı Erkan Savaş. Ailemizin Group firmalarında Genel Müdürlük yapmaktayım. Meslek hayatımda 8 yıllık bir tecrübem var

Yurtdışı ve yurtiçi büyük prestijli projelerde görev aldım. Belediyecilikte iyi bir yönetici iyi bir mühendis iyi bir teknik eleman olmak şarttır. Yöneticiliğinde mühendisliğinde tekniğinde ne olduğunu çok iyi bilen bir kardeşinizim. O yüzden memleketim için hizmet etmek istiyorum

Şehrim için hizmete talibim, Bu yüzden belediye başkanlığa aday adayı olmak için bugün müracaatımı yapıyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim hepimiz için, ilimiz ve ülkemiz için hakkımıza hayırlısı neyse onu nasip etsin.”

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın da şöyle konuştu:

“Kıymetli Savaş ailesinin gençlerinden inşaat mühendisi kardeşimiz Erkan Savaş da partimizden belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Allah razı olsun. Gerçekten kurulduğu günden bu yana partimize destek veren bir ailedir. Kendisine teşekkür ediyor, aday adaylığının da hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı ALLAH’tan niyaz ediyorum”

ERKAN SAVAŞ KİMDİR?

Erkan Savaş,1988 yılında Kars’ın Digor ilçesinde doğdu. İlkokulu Mehmet Akif Ersoy okulunda, Ortaokulu Kars Anadolu İmam Hatipte, Liseyi de Kars Cumhuriyet Lisesinde tamamladı.

2006 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde inşaat mühendisliği bölümünü 2011 yılında tamamladı.

4 yıl boyunca yurtdışında büyük çaplı alt yapı ve üste yapı projelerinde görev yaptıktan sonra 2014’te memleketi Kars’a döndü.

Kars’ta son 4 yıl boyunca kendi aile şirketi bünyesinde üst düzey yönetici olarak

hem lojistik uzmanı hem de inşaat mühendisi olarak görev yapmaya devam ediyor.

Erkan Savaş evli ve bir çocuk babasıdır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.213710