İnşaat Mühendisi Ferhat Çakırca, Aday Adaylığını açıkladı

"İnşaat Mühendisi Ferhat Çakırca, Aday Adaylığını açıkladı"

AK Parti’ye kuruluşundan bu yana önemli hizmetlerde bulunan, partinin değişik kademelerinde görev alan, dava adamı İnşaat Mühendisi Ferhat Çakırca, AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adaylığı Resmi Başvurusunu yaptı.

nşaat Mühendisi Ferhat Çakırca, Aday Adaylığını açıkladı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

AK Parti’ye kuruluşundan bu yana önemli hizmetlerde bulunan, partinin değişik kademelerinde görev alan, dava adamı, İnşaat Mühendisleri Odası’nın (İMO) iki dönem başkanlığını yapan, projeci, genç girişimci, İnşaat Mühendisi Ferhat Çakırca, AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adaylığı Resmi Başvurusunu yaptı.

Coşkulu bir kalabalıkla başvurusu dosyasını sunak için AK Parti İl Başkanlığına gelen Ferhat Çakırca, alkışlar arasında girdiği İl Başkanlığı odasında büyük bir teveccühle karşılandı. Başvurusu dosyasını İl Başkanı Adem Çalkın’a sunan Çakırca, İl Başkanı, il yönetimi, Kadın kolları, Gençlik kolları, Merkez ilçe yönetimi, Muhtarlar ile dost ve akrabalarına “hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.” diyerek teşekkür etti.

ŞEHRİMİZİN SORUNLARINI HEP BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

“İçinizden bir kardeşiniz olarak Kars'ta yaşamaktayım, yatırımlarım burada ve bu şehrin tüm sorunlarını sizinle birlikte görmekteyim.” diyen Çakırca,  “Şehrimizin imarını, alt yapısını, üst yapısını, sosyal ve ekonomik yapısını çok iyi bilmekteyim. Yaşadığım şehirde birçok büyük projeyi hayata geçirdim. Şehrimizin sorunlarını hep birlikte çözeceğime inandığım için Kars belediyesini hep birlikte yönetmeye adayım.” şeklinde konuştu.

DAVA ADAMI

Uzun süreden beri parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev aldığını da belirten Çakırca, “Bu süreçte 65. Dönem hükümeti UDH Bakanı, MKYK üyesi, Milletvekilimiz sayın Ahmet Arslan, Tarım Komisyon Başkanı, Milletvekilimiz sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç, il başkanımız sayın Adem Çalkın ve il teşkilat ile çalışma şansı bulup tecrübelerinden yararlandım. Tabi ki önceki dönem milletvekillerimiz ve il başkanlarımızla da çalışma fırsatı bulup tecrübelerinden yararlandım.” dedi.

ŞEHRİMİZDE KALICI HİZMETLER VERECEĞİME SÖZ VERİYORUM

Çakırca daha sonra şunları söyledi:

“Bu süreçte iktidar partimiz tarafından halkımızın yaşam kalitesini arttıran bir çok proje hayata geçirildi. Kars Belediye Başkanlığı görevini bana layık görmeniz halinde; 65. Dönem hükümeti UDH Bakanı MKYK üyesi, milletvekilimiz sayın Ahmet Arslan, Tarım komisyon Başkanı, milletvekilimiz sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç, il başkanımız sayın Adem Çalkın, il teşkilatı, kurumlar, muhtarlar, STK'lar ve halkımız ile siyasi ve mesleki tecrübelerimi de birleştirerek bu şehirde kalıcı hizmetler vereceğime söz veriyorum. Allah bu yolda yar ve yardımcınız olsun. Sevgi ve saygılarımla.”

FERHAT ÇAKIRCA İŞİNİN EHLİ BİRİSİ

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ise şunları söyledi:

“İlimizde AK Parti’den belediye başkanlığına çok kaliteli isimler başvuruyor olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Ferhat çakırca kardeşim benimde yol arkadaşım. Önceki dönemde de il başkan yardımcılığı görevini yaptı. Kendisi aynı zamanda inşaat mühendisi ve işinin ehli birisi. İnşALLAH partimiz için, kendisi için ve Kars’ımız için hayırlısı olsun diyorum. Genç bir kardeşimiz. Siyasette gençlerin önü açık ve bunu en iyi şekilde değerlendiren AK Parti’dir. Ben 35 yaşında il başkanı oldum, benim için çok geçti demişlerdi ama bundan sonra inşALLAh genç bir belediye başkanımız olur diye temenni ediyorum”

FERHAT ÇAKIRCA KİMDİR?

1982 yılında Kars'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kars'ta tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2005 yılında başarıyla mezun oldu. 2005 yılında SOYAK Yapı A.Ş. firmasının 3600 konutluk halkalı olimpikakent projesinde saha mühendisi olaraktan iş hayatına başladı. Bu projeyi bitirdikten sonra 2006 yılında vatani görevini yaptı. 2007 yılında Mono Mimarlık A.Ş. firmasının Lilyum Evleri konut projesinde yapı mühendisi olarak görev aldı. Bu projeyi de başarıyla tamamladıktan sonra 2008 yılından beri Fer-Ka Yapı Müh. Mim. İnş. Ltd. Şti firmasını kurarak projecilik, müteahhitlik, Yap-Sat, kentsel dönüşüm, bilirkişilik ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Üniversiteye başladığı 2000 yılından beri siyaseti çok yakından takip etmektedir.2014 yılında AK Parti Kars İl Yönetimine girmiş olup 2017 yılına kadar Ar-Ge Birim Başkanlığı, çevre şehir ve kültür birim başkanlığı görevlerini üstlendi. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kars il temsilciliğinin iki dönem başkanlığını yaptı ve kendi isteği ile başkanlığı devretti. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.

2019 yılı, Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Kars Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

Ferhat Çakırca Evli ve üç çocuk babasıdır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.396631