• 19 Haziran 2019 Çarşamba

İnsan Hakları Kurulu’ndan Etkinlik

"İnsan Hakları Kurulu’ndan Etkinlik"

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle Kars Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu tarafından program düzenlendi.

nsan Hakları Kurulu’ndan Etkinlik

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle Kars Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu tarafından program düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Cumhuriyet Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Merve Yıldız tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Daha sonra 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle Ortaokullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan Mihralibey Ortaokulu öğrencisi Büşra Kaya,  Liseler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rabia Çavdar kompozisyonlarını okudular.

Liseler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren; Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Rabia Çavdar, Kars Fen Lisesinden Zelal Altun, Kars Fen Lisesinden Emine Nur Yazar, Ortaokullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren Mihralibey Ortaokulundan Büşra Kaya, Ölçülü Şehit Turgay Salgar Ortaokulundan Eylül Aytemiz, Kasım Kurşunoğlu Ortaokulundan Rojda Bayrambey’e ödülleri verildi. 

Ödül töreninin ardından Kafkas Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Kırpık tarafından “Çevre ve İnsan” konulu konuşma yapıldı. 

İnsan Hakları Bildirgesi konulu sinevizyon ve İnsan Hakları konulu videonun izlenmesinin ardından program sona erdi.

Programa Vali Yardımcısı Serhat Karabektaş, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.222245