İnsana Hizmet Adına “Her Alanda Varım” Diyen İsim; Yasin Aşkın Yıldırım

"İnsana Hizmet Adına “Her Alanda Varım” Diyen İsim; Yasin Aşkın Yıldırım"

İnsana Hizmet Adına “Her Alanda Varım” Diyen İsim; Yasin Aşkın Yıldırım

nsana Hizmet Adına “Her Alanda Varım” Diyen İsim; Yasin Aşkın Yıldırım

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Bizim buralarda kışlar çok sert ve soğuk geçer bazı günler -40lara düştüğü bile olur

İşte böyle bir gündü O gün

Mahallede kimsesiz ve yoksul bir teyzenin ölümü ve yaşananlar O’nu o kadar etkiledi ki hiç uyuyamadığı bir gecenin sabahı “ben ne yapabilirim” diye düşündü ve harekete geçti. İmkânı olanların fırtınalı ve karlı havalarda çadırları kurdurup, sobalarını yaktırıp, çay ocaklarının çok zor koşullarda taziye çadırlarının hazırlandığı bir mekanın neden kimsesiz ve yoksul ailelere de sunulmadığını sorguladı. “Neden mahalle sakinlerinin böyle bir imkanları olmasın” deyip Kars’ın ilk taziye evini hayata geçirdi. Herkesin özellikle ve öncelikle kimsesiz ve yoksul ailelerin hizmetine açmak için baba mülkünü halkın hizmetine sundu.

İnsanların dualarından öyle mutlu ve huzurlu oluyordu ki bir karara vardı. “23 mahalleye 23 taziye evi neden olmasın” dedi. Mahalle halkı bir olup taziye evini yaptı, Yasin Aşkın Yıldırım da içinin ihtiyaçlarının tamamını karşılıyordu. Yıldırım’ın bu çalışması yetkilileri ve diğer mahalle halkını harekete geçirdi ve onların da destekleriyle 6 mahalleyi daha taziye evine kavuşturdu. Yasin Aşkın Yıldırım, mutluluğunu şöyle özetledi: “Ben mutlu oluyordum; halk çadır ve zorluklardan kurtuluyordu.”

EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEKLERİ

Ülkenin yarınları öğrencilerimiz ne zaman sıkışsa onun yanındalar hatta okulu bırakmak zorunda kalan birçok öğrencinin elinden tutup okumasını sağlayan bir insan Yasin aşkın yıldırım çünkü biliyorlar ki geri çevrilmeyecekler. Her türlü dertlerini ve sıkıntılarını anlatıp burs desteği dahil gıda, kitap vs. zorlukların da yanlarında olan bir ağabeyleri vardı. Öğrencilerin sesi olup sıkıntılarını yetkililere anlatan bir insan.

Afrikalı Aisha , Türkmenistanlı Ceren, Azerbaycanlı Hüseyin, Karslı Merve ,Sivaslı Ayfer, Mardinli Emine, Hakkarili Rabia, Trabzonlu Mehmet, İstanbullu Büşra’ların hep yanlarında oldu ve olmaya da devam eden bir insan.

HER ŞEHRİMİZİ VE MAHALLELERİMİZİN İHTİYACI OLAN VE KARS’IN İLK 4/6 YAŞ KUR’AN KURSU KREŞİNİ BABASININ ADINI VEREREK AÇILIŞINA KATKI SAĞLADI

Ailesi tarafından yaptırılan cami, Alperenler ve Arap baba türbelerinin bakım ve onarım hizmetlerini yaptı.

DEVLETİYLE EL ELE VERİP HER YIL ŞEHRİMİZDE BULUNAN GÖÇMEN AİLE ÇOÇUKLARININ TAMAMININ KIŞLIK GİYİM VE BOT İHTİHAÇLARINI KARŞILADI

İNSANA HİZMET ADINA HER ALANDA VARIM DİYEN BİR İNSAN; YASİN AŞKIN YILDIRIM

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

/////////

Erzurum Kıraathanesi Karslıların Hizmetinde

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta Evliya Camii Külliyesi bitişiğinde hizmete giren Erzurum Kıraathanesi, gece ve gündüz Karslıların akınına uğruyor.

Damak tadında sunulan közde çayla yorgunluğunu atan müşteriler aynı zamanda da tarihi dokuyu soluyarak rahatlamanın tadını çıkarıyor.

İşletmeciliğini Soner Koç’un yaptığı Erzurum Kıraathanesi’nde ince belli bardaklarla sunulan çay, uygun fiyat ve tazeliği ile tercih ediliyor.

Yorgunsunuz hararetinizi gidermek istiyorsunuz işte size uygun adres; Yusufpaşa Mahallesi Kazımpaşa Caddesi Evliya Camii yolu üzeri KARS.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223103