• 17 Haziran 2019 Pazartesi

İşadamı Bahattin Kaskansoy, Kars Belediye Başkanlığı Aday Adayı

"İşadamı Bahattin Kaskansoy, Kars Belediye Başkanlığı Aday Adayı"

Kars’ın yetiştirdiği başarılı işadamlarından Bahattin Kaskansoy, Kars Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı resmi başvurusunu yaptı. Başvuru dosyasını AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’a sunan Kaskansoy, seçimlerin ülkemize ve Kars’a hayırlı olması dileğinde bulundu.

şadamı Bahattin Kaskansoy, Kars Belediye Başkanlığı Aday Adayı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

https://www.instagram.com/p/BqA-fjMl2l-/

https://www.youtube.com/watch?v=X88GawOmauU

https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/1940330219602620/

Kars’ın yetiştirdiği başarılı işadamlarından Bahattin Kaskansoy, Kars Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı resmi başvurusunu yaptı. Başvuru dosyasını AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’a sunan Kaskansoy, seçimlerin ülkemize ve Kars’a hayırlı olması dileğinde bulundu.

COŞKU SELİYLE GELDİ

Büyük bir kalabalık tarafından parti binası girişinde karşılanan Kaskansoy, herkesle tek tek tokalaştıktan sonra il başkanının odasına gelebildi. Fotoğraf çektirenler, selfie çekilenlerin yoğun ilgisi altında güçlükle ilerleyen Kaskansoy, yanında getirdiği bir buket çiçeği de alkışlar arasında İl Başkanı Adem Çalkın’a takdim etti. Çalkın da, “Bahattin ağabeyimiz her zamanki naifliğini bugün de göstermiş ve çiçekle gelmiş.” diyerek teşekkür etti.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANDI

Kaskansoy konuşmasına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. yıldönümünde Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle andını söyleyerek başladı.

KARS İLİMİZE HİZMET İÇİN GÖREVE TALİBİZ

AK Parti’de hizmetin bir bayrak yarışı olduğunu belirten Kaskansoy, “Bayrağı devralan halka hizmet etmeye devam eder. Biz de bu kutlu davada Kars ilimize hizmet için göreve talibiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Demokrasi hizmet ve kalkınma yerelde başlar’ sözü yerel yönetimin rolünü en iyi şekilde ifade etmektedir. Bu kentin sorunlarını bilen, sokağının tozunu yutan, çamurunu çiğneyen, soğuğuyla yoğrulan bir kardeşiniz olarak daha iyi projeler üreten, modern estetik, sosyal belediyecilik anlayışıyla içinde yaşanabilir bir kent inşa etme yolunda hizmet etmeye talibiz.” dedi.

Kaskansoy sözlerine, “Rabbim nasip ederse sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sayın Bakanımız Ahmet Arslan, sayın Komisyon Başkanımız Yunus Kılıç, sayın il Başkanımız Adem Çalkın ve teşkilatımızın teveccühü ile bu görev bize verilirse bir gönül adamı olarak Kars’ımıza hizmet etmeye ve kenti sizlerle beraber yönetmeye hazırız. Sayın Başkanım ve kıymetli hazirun beni sabırla dinlediğiniz için sizlere çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” şeklinde devam etti.

PARTİMİZİN NEFERİYİZ

AK Parti Kars İl Teşkilatı ve kendisini yalnız bırakmayan hemşerileriyle birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren Kars Belediye Başkan aday adayı Bahattin Kaskansoy, AK davaya gönül vermiş ve hizmetlerde bulunmuş biri olarak partisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını ve bırakmayacağını da sözlerine ekledi.

ALLAH HAYIRLI UĞURLU ETSİN

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın da şunları söyledi:

“Bugün partimize yine kaliteli bir isim başvurdu. Gerçekten yıllardır Kars’ımıza hizmet eden aynı zamanda müteahhitlik yapan inşaat mühendisi ve vatansever Vargün ailesinin mensubudur. Değerli ağabeyim, dava arkadaşım ve bir dönem önce de benim il başkan yardımcılığımı yapan Bahattin Kaskansoy ağabeyimiz partimize bugün müracaat etti. Allah hayırlı uğurlu etsin. AK Parti’mizi güçlendiren şey böyle güçlü ailelerin bir arada olması. Biz biliyoruz ki yıllardır hizmet edebilme şansını bu değerli ailelerin bu değerli katılımcıların sayesinde, milletimizin sayesinde yapıyoruz. Bahattin Kaskansoy gibi bir değerin de bugün partimizden aday adaylığına başvurması önce benim şahsımda ve partim adına gayet memnun edicidir. İnşallah yılların verdiği tecrübeyi Allah’ın izniyle aday gösterilmesi durumunda şehrimize göstereceğine inandığım aday adayıdır. Her zaman; ister aday olsun ister olmasın, daha önce de aday adayı olmuştu. Hiçbir zaman duruşunu bozmadı yanımızda durdu. İnanıyorum ki aday olduğu takdirde de olmadığı takdirde de yine yanımızda duracağına eminim. Kendisine baba dostu olarak hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim utandırmasın. Ben memnunum, ALLAH’a hamd olsun. Gerçekten çok kaliteli isimler bize müracaat ediyor.”

SAKIN MUHALEFET TUZAĞINA DÜŞMEYELİM

Çalkın konuşmasını şöyle tamamladı:

İnşallah biz AK Partimizle Kars’ı şahlandırmaya devam edeceğiz. Ben bir ifade de bulunmuştum. Şu anda iktidar AK Parti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Devlet başkanımız. Allah’ın izniyle 2023’e kadar devletimize başkanlık yapacak. Dolayısıyla hükümette de başkanlık yapıyor. İktidar partisiyiz. Bakın ben bir önceki konuşmamda da şunu ifade etmiştim; Kars’ı muhalefet tuzağına çekmek isteyenler var. Sakın muhalefet tuzağına düşmeyelim. Muhalefette hiçbir şey yok. Kars’a katılacak hiçbir şey yok, örneğini de gördük. Seçilene kadar ‘efendim ben şunu yapacağım, ben bunu yapacağım’ kazara seçildiği gün de ‘benim yapacağım bir şey yok, hükümet bizde değil ki’ diyorlar. O zaman da Kars cezalandırılmış oluyor. O zaman biz Kars halkı olarak ALLAH’ın izniyle AK Parti’nin yanında duracağız ve AK Parti’nin getirdiği adayı da ALLAH’ın izniyle Kars belediyesine oturtacağız. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun”

KABALALIKLA KUCAKLAŞTI

Konuşmalardan sonra parti binası önündeki kalabalığın da yanına giden Kaskansoy, onlarla da tek tek tokalaşıp hatıra fotoğrafları çektirdi.

BAHATTİN KASKANSOY KİMDİR?

1963 yılında Kars’ın Alaca köyünde doğan Kaskansoy, İlkokulu da aynı köyde tamamladı. Daha sonra ortaokulu ve liseyi Kars’ta tamamlayarak 1983 yılında girdiği Fırat Üniversitesi İnşaat bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

1988 Yılında İstanbul’da Kerimoğlu A.Ş de Şantiye Şefliği yaparak iş hayatına giren Kaskansoy, 2000 Yılında Yılmazlar İnşaatta Proje Koordinatörü, 2002 yılında Beykent Üniversitesi Havuz Yapımında görev aldı. Kaskansoy, 2003 yılında kendi şirketini kurarak Kars-Erzurum-Iğdır- Ardahan-İstanbul ve Ankara illerinde Müteahhitlik hizmetleri yapmıştır.

2010 yılında merkezi Ankara’da olmak üzere Kaskanlılar İnşaat Ltd Şirketini kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Kaskansoy, Kars, Ardahan, Iğdır platformları üyesi, Kars dernekleri üyeliği ve doğu güneydoğu sosyal yardımlaşma platformu Genel başkanlığı yaparak derneklerdeki faaliyetlerini de aktif olarak devam etmektedir.

Yabancı dil eğitimine önem veren Kaskansoy günlük hayatın stresini atmak içinde sportif faaliyetlerde bulunmakta. Bahattin Kaskansoy evli ve 2 çocuk babasıdır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.215497