• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

İyi Parti Kars İl Başkanlığı Basın Açıklaması

"İyi Parti Kars İl Başkanlığı Basın Açıklaması"

İyi Parti Kars İl Başkanı Yüksel Akbaba’nın basın açıklaması:

yi Parti Kars İl Başkanlığı Basın Açıklaması

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İyi Parti Kars İl Başkanı Yüksel Akbaba’nın basın açıklaması:

İYİ Parti genel Merkezi tarafından il başkanlığımıza gönderilen genelge gereğince;  31 Aralık 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde partimizden Belediye başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve İl genel Meclis üyeliğine aday adayı olarak başvurular;

1 ARALIK 2018-15 ARALIK 2018 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Bu nedenle Partimizin kurucu il başkanı Sayın Settar KAYA dâhil bugüne kadar herhangi bir başvuru alınmamıştır. İl ve İlçelerimizden çok sayıda vatandaşımız yerel yönetim organlarında yer almak için sürecin başlamasını beklemektedirler.

Dolayısıyla, Partimiz üyesi Sayın Sinan Erdağı’nın bugün istifa duyurusunda yer alan Sayın Settar Kaya’yı kastederek “Gün itibariyle de en azından parti içinde kendisine rakip olacak herhangi bir aday adayı olmadan bu sürece girilmiştir.“açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır.

Yukarıda belirtilen tarihlerde partimizden aday adayı olmak üzere Sayın Sinan Erdağı dahil, bütün vatandaşlarımız başvuruda bulunabilirler.

Sayın Settar KAYA’nın daha önce siyasi girişimlerde bulunması, bugünde partimizden siyaset yapmak istemesini, aynı şekilde Sayın Sinan Erdağı’nın partimiz üyeliğinden istifasını saygıyla karşılıyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.245303