KARS Haber Girişi : 26 Kasım 2019 00:09

İYİ Parti Kars Kadın Kolları “Kadına Şiddete Hayır” diyor

Kars’ta İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Ayten Gölgeleyen, üyelerle birlikte cadde cadde dolaşarak herkesin kadına şiddete hayır demesi gerektiğini anlattılar.
İYİ Parti Kars Kadın Kolları “Kadına Şiddete Hayır” diyor

İYİ Parti Kars Kadın Kolları “Kadına Şiddete Hayır” diyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığınca 81 İl ve İlçelerde Kadına Şiddete essiz kalınmaması için vatandaşlara broşür dağıttı. Kars’ta da İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Ayten Gölgeleyen, üyelerle birlikte cadde cadde dolaşarak herkesin kadına şiddete hayır demesi gerektiğini anlattılar.

Açıklamada, “25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı Uluslararası mücadele gününde kadına yönelik her türlü şiddete  "HAYIR" diyoruz. Amacımız kadınlarımızı şiddet karşısında koruyabilmek. Biz kadınlar her alanda var olmak istiyoruz. Yeri geldiğinde anneyiz, kız kardeş, Öğretmen, doktor, sporcu, taksici v.b bir çok meslek sahibiyiz. Her ne kadar Türk toplumu kabul etmese de biz kadınlar her yerde varız. Kadınların meta olarak görülmediği, yalnızca cinsellikte, ev işlerinde ya da bilumum duygu yüklü işte sömürülmediği, Çocuk gelinlerin olmadığı, kız çocuklarının hayallerini gerçekleştirebildiği bir dünya için, adı unutulmuş kadınlar olarak değil de yaşam hakkı elde etmiş kadınlar olarak alanlarda kadın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Kadın Politikaları Başkanlığınca 81 İl ve İlçelerde broşürlerimizi dağıtıyoruz. 6284 sayılı kanunun ne olduğunu, neler sağladığını içeren broşürleri, İlimiz ve ilçelerimizde kadın-erkek herkese dağıttık. Kadınlar kadar erkeklerin de ilgi göstermesi ise İYİ Partinin bir kere daha ne kadar doğru işlere imza attığının göstergesidir.  6284 sayılı kanun ile kadınlarımızın sahip oldukları haklarını hatırlatıyor, her türlü psikolojik, fizyolojik şiddet karşısında bilinçlendiriyoruz.” denildi.

''PEKİ 6284 SAYILI YASA NEDİR?''

Şiddete uğruyor, tehdit ediliyor, rahatsız ediliyorsanız 6284 Sayılı Kanundan Yararlanın.-En az 1 ay süreyle şiddet uygulayan kişinin size yaklaşmaması

-Size ve çocuklarınıza barınma yeri-İşyerinizin değişmesi

-Çocuklarınızın velayetini geçici olarak size verilmesi

-Sizin ve çocuklarınızın kimlik belgelerinin değiştirilmesi

-Koruma süresi boyunca maddi yardım verilmesi

''Kanundan nasıl faydalanabilirim? Ne yapmalıyım?''

En yakın Polis, Jandarma, Savcı, Aile Mahkemesi, Valilik, Kaymakamlık veya ŞÖNİM'e başvurun.

İYİ Parti olarak 6284 sayılı kanunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

6284 sayılı kanun ,kadınlarımızın can simididir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.