Kaçakçılığa Geçit Yok

Kaçakçılığa Geçit Yok

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçu ile ilgili yürütülen çalışmalarda; 14 Kasım Mahallesinde bulunan bir adreste ikamet eden A.C. isimli şahsın ikametinde ve eklentilerinde tarihi eser sakladığı, bu tarihi eserleri yakın zamanda satmayı planladığı şeklinde bilgiler alındı

Kaçakçılığa Geçit Yok


Kaçakçılığa Geçit Yok

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçu ile ilgili yürütülen çalışmalarda; 14 Kasım Mahallesinde bulunan bir adreste ikamet eden A.C. isimli şahsın ikametinde ve eklentilerinde tarihi eser sakladığı, bu tarihi eserleri yakın zamanda satmayı planladığı şeklinde bilgiler alındı. Bunun üzerine, Iğdır Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan arama ve el koyma kararına istinaden bahse konu adreste arama yapıldı.

Yapılan aramada; eski döneme ait olduğu değerlendirilen krem renkli tablet taşlar, madeni tepsi, insan kafası şeklinde ve insan figüründe heykel, gözyaşı şişesi ve çeşitli taşlar olmak üzere toplamda 76 adet obje ve çeşitli şekillerde 189 adet sikke ele geçirildi. Şüpheli A.C.’nin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ele geçirilen tarihi eser olduğu değerlendirilen sikke ve objeler 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun 23. maddesi kapsamında taşınır kültür varlığı olup olmadığı hususunda ayrıntılı bilirkişi raporu düzenlenmesi amacıyla Kars Müze Müdürlüğü’ne gönderilecek.

Emniyetten yapılan açıklamada, “Ülkemizdeki her türlü kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesine yönelik çalışmalarımız azimle devam etmektedir.” denildi.

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 
Bu Haberin Manşeti :

Kaçakçılığa Geçit Yok
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Kaçakçılığa Geçit Yok  ığdır emniyeti  ığdır haberleri  kaçakçılık haberleri   
<< Önceki Haber Kaçakçılığa Geçit Yok Sonraki Haber >>

Kaçakçılığa Geçit Yok

DMCA.com Protection Status

Kaçakçılığa Geçit Yok

  Yukleme: 0.060796