Kadın Cinayetleri İstismar ve Terör

"Kadın Cinayetleri İstismar ve Terör"

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Prof. Dr. Ali Osman Engin’in, “Kadın Cinayetleri İstismar ve Terör” yazısı:

Kadın Cinayetleri İstismar ve Terör

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Prof. Dr. Ali Osman Engin’in, “Kadın Cinayetleri İstismar ve Terör” yazısı:

Güney sınırlarımızın ötesinde başlatılan pençe harekâtı ve sınırlarımızın içerisinde sürdürülen terör operasyonlarında şehit düşen kahraman asker ve polislerimizi rahmetle anıyorum. Makamları Cennet olsun. Türk Milletinin başı sağ olsun. Rabbim ailesine sabırlar ihsan eylesin. Aziz şehitlerimizin dökülen her damla kanlarıyla Vatanlaşan bu topraklarda yaşamanın nimet ve külfetleri  vardır ve olmaya da devam edecektir.

Vatan bölemezsiniz, Ezanı susturamazsınız, Bayrağı indiremezsiniz  diyerek İlayı Kelimetullah ve kızıl elma yolunda canlarını cananlarına tercih edip, gözlerini kırpmadan feda eden o kahraman evlatlarımızın davasını sürdürmek boynumuzun borcudur. Terör örgütlerini koruyup besleyen ve onlarla irtibat ve iltisakları olduğu iddiası olan belediye başkanlarının şehit ve gazi yakınlarının belediyeden çıkarmaları, kalleşçe pusu kurarak askerimizi ve polisimizi şehit eden it sürüsü teröristlerin silahlarının tetiklerine basmalarıyla aynıdır. Devlet ve Türk Milleti buna müsaade edemez. Ucu nereye ve kime dokunursa dokunsun etmeyecektir de.  Çünkü bu bir demokrasi sorunu değil, terör sorunudur.

Şehitlerimize, onların çocuklarına ve eşlerine hiç kimseye  muhtaç etmeden sahip çıkmak hepimizin namus borcudur. Vatan ve millet müdafaasında canlarını cananlarına tercih eden bu civanmertlerin ruhlarıyla cana getirdikleri bu ülkede, o şehitlerimizin felsefelerini şiar edinmiş vatan evlatlarını aldatıp soymakla, veya soyulmalarına zemin hazırlamakla, hırsızlık ve arsızlık yapmakla, en yakınlarını bile kurdukları menfaat çetesi temelinde dolandırmakla ve onların üzerinden çıkar elde etmekle meşgul olan kripto hainleri lanetle anıyorum. Onların bu millete ve devlete verdikleri zarar o insanlık düşmanı dinsiz kitapsız teröristlerinkinden aşağı değildir. Çünkü bunların toplumsal barışı ve bütünlüğü zedelemek gibi çok önemli bir etki alanları vardır. 

Aziz şehitlerimizin evlerine ve ocaklarına düşen ateşin terörü besleyen ve yandaşlık yapanlarla beraber, o şeref yoksunlarının evlerine ve ocaklarına misliyle düşmesini diliyorum.

Teröre destek veren her kim olursa olsun devletimizin demir yumruğu tepelerine iniyor ve inecektir. Bilinmelidir ki vatana, millete ve onun geleceği olan insanların emek ve alın terini önceden tasarlayarak çalmanın ve ihanet etmenin bedeli olur. Şehit yakınlarını, belediyelerde en azından ahde vefa olarak verilen işlerinden çıkaran hatta atan belediye başkanlarının terör örgütü mensuplarıyla aynı yerde oldukları gerçekliğini açıkça ortaya koymuştur.

Bunu yapan o belediye başkanları, aynı zamanda terör örgütü yandaşlarına belediye imkânlarını peşkeş çekmişlerdir. Burada söylenecek tek söz; “ya devlet başa ya kuzgun leşe” ifadesidir. Çok şükür devlet baştadır ve kuzgunlar cehennemin dibini boylamaya devam edeceklerdir. Tüm terör yapılanmaları ve Haktan ve adaletten haberi olmayan ahlâk ve şeref yoksunları, toplumsal kaos ve kargaşa çıkarmak için ellerinden geleni yapmaya devam ediyorlar.

Aziz Şehitlerimizin ve gazilerimizin canlarını ve kanlarını vererek bizlere emanet edilen bu ülkede; çocuklara yapılan taciz ve cinsel istismarın aynı şekilde; din, iman, ahlâk, şeref ve namus anlayışı dejenere olmuş sapıkların eylemleri olduğu açıktır. Diğer yandan, şiddete uğrayan kadın ve çocukların bahse konu terör yapılanmalarının insan kaynağını oluşturması için çok sinsi senaryolar devrededir. Bu manada kitle iletişim teknolojileri ve sosyal paylaşım ağları kullanılıyor.

 Son günlerde kadın cinayetleri ve özellikle cinsel boyutlu çocuk istismarının gündemi işgal ettiğini görüyoruz. Bu konularda sürekli yapılan araştırma ve incelemelere rağmen, alınan önleyici tedbirler alınmasına çalışılmasına rağmen, bu suçların giderek arttığını kabul etmek zorundayız. Bu sorun; öz itibariyle bir inanç, kültür ve değerler sorunudur. Toplumun bu değerleri dikkate alınmadan şiddet ve istismar sorunun çözümüne ulaşılamayacağı açıktır. Evlilik çok önemli bir birlikteliğin adıdır. Aile itibariyle de toplumun en dinamik ve çekirdek yapı taşıdır. Bu kurumun güçlü olması; annenin ve babanın eğitim düzeyi, ekonomik imkân ve fırsatlarına bağlıdır. Özellikle anne üniversitesi gibi toplumsal duyarlılık projelerine ağırlık verilerek o mübarek insanların belge ve diplomaya dayalı olarak eğitim düzeylerinin mutlaka geliştirilmesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda hazırlanacak projelerle kadın girişimciliğini geliştirerek yeni imkân ve fırsatlarla desteklemek doğru çıkış noktalarını oluşturacaktır. Kamu görevi olmayan ve eğitim düzeyleri eğitim süreci sonunda diplomalarla taçlandırılan annelere mutlaka asgari ücret düzeyinde sürekli maaş bağlanmalı ve mutlaka sağlık güvencesine kavuşturulmalıdır. Çünkü saymaya çalıştığımız suçların önlenmesinde en büyük güç ve enerji kaynağı mutlaka annedir. Eğer bu manada donanımlı ve güçlü olursa bu suçları gerçekten çözecek te odur. Allah korusun özellikle kız çocuklarına aile ve yakın çevresi içerisinden gelen taciz ve cinsel istismarı eğitimli ve güçlü bir annenin hissetmemesi ve anlamaması imkânsızdır.

Selam ve sevgi ile.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.389593