• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Kadın Güreşçilerimiz Avrupa Şampiyonasına Hazırlanıyor

"Kadın Güreşçilerimiz Avrupa Şampiyonasına Hazırlanıyor"

Avrupa güreş şampiyonası hazırlıkları kapsamında Edirne’de kamp yapan U23 ve büyük kadın milli takımlarımız hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

Kadın Güreşçilerimiz Avrupa Şampiyonasına Hazırlanıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Avrupa güreş şampiyonası hazırlıkları kapsamında Edirne’de kamp yapan U23 ve büyük kadın milli takımlarımız hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Dünya şampiyonalarında önemli dereceler elde etmiş Moğolistan ve Azerbaycan takımları ile birlikte çalışan millilerimizin çok önemli bir misafiri var. “Dangal” adlı filmle hayatı beyaz perdeye konu olan Hintli güreşçi Gheeta Phogat milli takımımızın kampına katıldı. Başarılı sporcu bundan sonraki müsabakalara güreşçilerimizle birlikte hazırlanacak. Kadın güreş milli takımı teknik direktörü Efrahim Kahraman yaptığı açıklamada, kamp çalışmalarının son derece iyi gittiğini belirterek “U23 ve büyük kadınlar kampımız Edirne’de devam ediyor. Sporcularımızın performansından son derece memnunum. Ayrıca Moğolistan ve Azerbaycan kadın milli takımlarını da burada ağırlıyoruz. Dünya şampiyonalarında derece elde etmiş olan bu güreşçilerle beraber hazırlanmak bizim için büyük avantaj. Bu arada hayatı film olmuş ve kadın güreşinin tüm dünyada tanınmasında büyük pay sahibi olan Hintli güreşçi Gheeta Phogat’ta bizlerle birlikte çalışıyor. Bu güzel çalışma ortamını sunan başta federasyon başkanımız Sayın Musa Aydın olmak üzere tüm yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Önümüzde son derece önemli olan Dan Kolov güreş turnuvası var. Buraya 5 güreşçimizle gideceğiz. Diğer sporcularımız Edirne’de çalışmalarını sürdürecek” dedi. Bu yılın Olimpiyatlara uzanan yolda çok önemli olduğunun altını çizen Kahraman “Bu seneki dünya şampiyonasında olimpiyat kotaları verilecek. Bizim hedefimiz tüm kotaları bu yıl almak. Bu doğrultuda çalışılıyoruz. Son yıllarda Avrupa ve dünya şampiyonalarında kadın milli takımı olarak hep ilklerin altına imza attık. Hedefimiz 2020 Tokyo olimpiyatlarında da ilklere imza atarak olimpiyat şampiyonaları çıkartmak ” şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.224688