Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor

Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor

Kafkas Üniversitesi Kampüsü Güzelleşiyor ve Altyapı Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor


Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor

KAFKAS HABER AJANSI

Kafkas Üniversitesi Kampüsü Güzelleşiyor ve Altyapı Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Üniversite kampüsünün öğrencimiz, çalışanlarımız ve şehrimize yakışan bir hale gelmesi için kampüsün her bir köşesinde yoğun bir çalışma var.

Genel Sekreter Doç. Dr. Alpaslan Yüce; “2016 yılının Ağustos ayının son günlerinde göreve geldiğimiz zaman bir plan ve yol haritası çıkardık. Öncelikle kampüsümüzü öğrencilerimize, öğretim elemanlarımıza, idari çalışanlarımıza ve İlimize yakışır bir hale getirmemiz gerektiğini biliyorduk. Çalışmalarımızı Sayın Rektör ve Rektör Yardımcısı hocalarımızın bilgileri, onayları ve destekleri ile hemen başlattık. Göreve geldiğimiz 2016 Ağustos ayının sonu, inşaat çalışmaları için sezonun bittiği bir dönemdi. Gerekli yasal süreçlerin ve tabi ki firmaların güvenlik soruşturmalarının tamamlanması 2017 yılının Eylül ayında tamamlanmıştır. Planlamamız içerisinde, Üniversitemizin büyümesi ile yetersiz kalan altyapının yenilenmesi çalışmaları da yer almaktadır. Üniversitemizin fiziki yapılanması için çevre ve altyapı çalışmaları ile birlikte, üniversite kampüsü içerisindeki nizamiye kapısı, içme ve sulama suyuna yeni kaynaklar bulmak için sondaj çalışmaları, ağaçlandırma, park alanları, yürüyüş parkurları ve spor alanları inşa edilmektedir.

Hava koşullarına bağlı olarak en geç Eylül ya da Ekim ayında tamamıyla bitmiş olacaktır. Çalışmalarımız ile Üniversitemiz kampüsü kültür, spor ve sosyal tesisler bakımından zengin bir kompleks haline getirilerek öğrencisine, personeline ve şehir halkına hizmet verecek bir düzeye kavuşacaktır. Bu kapsamda bisiklet yolları, oturma alanları (kamelyalar, süs havuzu ve banklar), ağaç dikimi ve çiçek ekimi yapılacak; ayrıca yeni ışıklandırma ile de kampüsümüz daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Böylece üniversite kampüsümüz yıllardır özlemi çekilen, şehrimize yakışır bir hale gelecektir. Projelerin gerçekleşmesi için beklediğimiz yasal süreci de kattığımızda bütün bu çalışmaları 1,5 yıl gibi bir sürede tamamlamış olacağız inşallah.

Bu çalışmalarda her zaman destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Sami Özcan’a, Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. M. Özkan Arslan ve Prof. Dr. Selçuk Ural’a, çalışma arkadaşlarım kıymetli Genel Sekreter Yardımcılarımıza, Yapı İşleri Daire Başkanı ve tüm daire çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalarımızda gerek asfalt yolun yapılması ve gerekse diğer projeler için ek ödenek desteği sağlayan UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor Sonraki Haber >>

Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor

DMCA.com Protection Status

Kafkas Üniversitesi Güzelleşiyor

  Yukleme: 0.204988