• 24 Haziran 2019 Pazartesi

Kafkas Üniversitesi’nden Eğitim-Öğretim Atağı

"Kafkas Üniversitesi’nden Eğitim-Öğretim Atağı"

Kafkas Üniversitesi Kağızman Yerleşkesinde 1997 yılından beridir Ön lisans düzeyinde yapılmakta olan Eğitim- Öğretim faaliyetlerine 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı itibariyle Lisans (Fakülte) Düzeyinde Eğitim- Öğretim faaliyetleri de katılıyor…

Kafkas Üniversitesi’nden Eğitim-Öğretim Atağı

KAFKAS HABER AJANSI

Kafkas Üniversitesi Kağızman Yerleşkesinde 1997 yılından beridir Ön lisans düzeyinde yapılmakta olan Eğitim- Öğretim faaliyetlerine 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı itibariyle Lisans (Fakülte) Düzeyinde Eğitim- Öğretim faaliyetleri de katılıyor…

Kafkas Üniversitesine bağlı olarak 2015 yılında Kağızman’da açılmış olan ve lisans (Fakülte) düzeyinde eğitim verecek olan Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 2018-2019 Eğitim- Öğretim dönemi itibariyle “Bankacılık ve Finans” bölümü örgün öğretimde 60 ve ikinci öğretimde 40 öğrenci kontenjanı ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlıyor. Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde Bankacılık ve Finans bölümünün yanı sıra Sağlık Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Bilgi ve Belge Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Sigortacılık ve Risk Yönetimi olmak üzere beş bölümü daha bulunuyor.

Bununla birlikte 1997 yılından itibaren Kafkas Üniversitesine bağlı olarak ön lisans düzeyinde Eğitim-Öğretim faaliyetlerini yürütmekte olan Kağızman Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan bölümlere yeni bölümlerin eklenmesi ve önümüzdeki dönem itibariyle öğrenci alınmaya başlanacak olması ilçede büyük bir sevinç yarattı. Kağızman Meslek Yüksekokulu bünyesinde mevcut olan Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı örgün öğretim, Sağlık Kurumları İşletmeciliği uzaktan eğitim bölümlerine ek olarak, örgün öğretimde Spor Yönetimi (60 kontenjan), Sosyal Hizmetler (60 kontenjan), Eczane Hizmetleri (40 kontenjan) ve Optisyenlik (60 kontenjan) olmak üzere dört yeni bölümün, uzaktan eğitimde ise Spor Yönetimi (150 kontenjan) ve Sosyal Hizmetler (150 kontenjan) bölümleri olmak üzere iki yeni bölümün eklenmesiyle mevcut bölüm sayısı toplamda örgün öğretimde altıya, uzaktan eğitimde ise üçe çıkmış oldu.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu bünyesinde var olan programlara ilaveten, açılan yeni bölümler ile birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde toplam öğrenci kontenjanı 680 öğrenciye çıkmakta,  önümüzdeki dönemde bu bölümlerin ikinci öğretimlerinin de öğrenci almasıyla mevcut öğrenci sayısının yaklaşık olarak 1400 olması beklenmektedir. Kağızman’da bu güzel gelişmeler yaşanırken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ASLAN’ ın büyük gayretleri ile Kağızman’da hayata geçecek olan 534 öğrenci kapasiteli Kredi Yurtlar Kurumuna ait kız ve erkek öğrenci yurt projesinde hayata geçecek olması öğrenci kapasitesinin daha da artmasına olanak sağlayacaktır.

Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat AYKIRI ve Kağızman Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yunus ZENGİN’in konuya yönelik açıklamalarında, bu gelişmelerin her sürecinde her türlü desteklerini ve katkılarını esirgemeyen Sayın UHD Bakanımız Ahmet ASLAN’a, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN ve değerli rektör yardımcılarımıza, Üniversitemiz Genel Sekreteri Sayın Doç. Dr. Alpaslan YÜCE’ye saygılarını ve şükranlarını sunduklarını ifade ettiler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.297236