Kafkas Üniversitesiyle üçlü protokol

"Kafkas Üniversitesiyle üçlü protokol"

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, Kırıkkale Üniversitesi Ve Kafkas Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kafkas Üniversitesiyle üçlü protokol

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, Kırıkkale Üniversitesi Ve Kafkas Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile ilan edilen “2019 Prof. Dr. Fuat SEZGİN Yılı” etkinlikleri kapsamında İBTAV Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mecit ÇETİNKAYA, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan ARSLAN ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU'nun katılımıyla işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile İslam Bilim Tarihinin dünya medeniyetine yaptığı katkılar çerçevesinde, Prof. Dr. Fuat SEZGİN’in çalışmalarının ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması amaçlanmaktadır.

“2019 Prof. Dr. Fuat SEZGİN Yılı” kapsamında, her türlü yarışma, seminer vb. etkinlikler, koordinatörlük görevini yürütecek Kırıkkale Üniversitesi tarafından programlanacaktır. Bu kapsamda Kafkas Üniversitesi, işbirliği kapsamında yıl boyunca panel, seminer ve konferanslar düzenleyecek; üniversitenin resmi web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından Prof. Dr. Fuat SEZGİN’in çalışmaları ve İslam Bilim Tarihi konusunda kamuoyunu bilgilendirici paylaşımlar yapacaktır. Ayrıca protokol kapsamında İslam Bilim Tarihi ile ilgili araştırma merkezinin kurulması için alt yapı çalışmaları başlatılacak ve Üniversitemizde bulunan bir mekana veya alana Prof. Dr. Fuat SEZGİN ismi verilecektir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.704423