Kafkaslara açılan kapının adıdır Kars

"Kafkaslara açılan kapının adıdır Kars"

Kars Valisi Türker Öksüz, Kafkas Üniversitesi 2018-2019 mezuniyet törenine yaptığı konuşmada KAÜ’nün güven veren bir üniversite olduğunu söyledi.

Kafkaslara açılan kapının adıdır Kars

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Kafkas Üniversitesi 2018-2019 mezuniyet törenine yaptığı konuşmada KAÜ’nün güven veren bir üniversite olduğunu söyledi.

Kafkas Üniversitesi’nin 2018-2019 öğretim yılı mezuniyet töreninde öğrencilerle bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Vali Öksüz, “Siz sevgili gençlerimizin mezuniyet heyecanına ortak olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirterek hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Çocuklarımızın mezuniyet sevincine eşlik etmek için il dışından gelen değerli velilerimiz; sizler de Anadolu’nun Kafkaslara açılan kapısı olan, Ebu’l Hasan Harakani hazretlerinin diyarı, şehitler yurdu Gazi Şehir Kars’a hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dedi.

Vali Öksüz, son yıllarda ülkemizin dört bir yanında üniversitelerin açıldığını ifade ederek, var olan üniversitelere de yeni alan ve bölümler eklenerek üniversitelerin sürekli büyümesi ve gelişmesinin sağlandığını belirtti.

Kafkas Üniversitesi’nin kurulduğu 1992 yılından bu yana her alanda büyük gelişmeler kaydettiğini de kaydeden Vali Öksüz, bugün sahip olduğu 45 akademik birim, 872 öğretim elemanı ve yaklaşık 20 bin öğrenci kapasitesiyle Doğu Anadolu’nun en önemli üniversitelerinden bir haline geldiğini vurguladı. 

Vali Öksüz, yarının güçlü Türkiye’si için, Kars’ın geleceği için üniversitenin özellikle tarım, hayvancılık ve turizm başta olmak üzere diğer sektörler ile iç içe olmasının, toplumla ve STK’larla ve sanayiyle yakın diyalog içerisinde, işbirliği içinde olması büyük önem taşıdığını da dikkat çekti.

Vali Öksüz, bu bağlamda; bilimsel çalışmaların yanı sıra üstleneceği misyon ile kente yön veren, şehrin sahip olduğu toplumsal, tarihsel ve kültürel değerlerimizin tanıtılması, turizm ve hayvancılığın gelişmesi, sosyal, kültürel ve ekonomik hedeflerimize ulaşabilmemiz için Kafkas Üniversitesi’nin büyük roller üstleneceğine yürekten inandığını sözlerine ekledi. 

Ailelere seslenen Vali Öksüz, “Göz bebeğiniz evlatlarınız bugünden itibaren artık bu milletin emrinde, ülkemizin geleceği için çalışacaklar. İnşallah gençlerimiz siz ailelerin desteği ile gerek kamu, gerek özel sektörde, gerekse kendi işlerini kurmak suretiyle hayatlarına yön vererek sizlere, vatanına ve milletine yararlı birey olarak yaşamdaki yerini alacaklardır.” dedi.

Ülkemizin aydınlık geleceği gençlere de seslenen Vali Öksüz, “Sizler bugün uzun ve meşakkatli bir eğitim ve öğretim hayatının ardından bölgemizin en büyük üniversitelerinden biri olan kafkas üniversitesinden mezun olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bugün yeni bir hayata başlıyorsunuz. Bundan sonra artık öğrendiklerinizi uygulamaya geçirerek kendi ayaklarınız üzerinde duracağınız yeni bir yaşama adım atmaktasınız. Bu nedenle hayata atılmanızın başlangıcı olan bu mezuniyet töreninin arzuladığınız yaşam için iyi bir başlangıç olmasını temenni ediyorum. Sizin başarınızla hocalarınız ve ailelerinizle birlikte bizler de gurur duyuyoruz. Gençlerden devlet ve millet olarak bazı beklentilerimiz var. Türkiye cumhuriyetinin bugünden daha iyi olması, bu aziz milletin huzurunun, refahının ve mutluluğunun bugünden daha iyi olması için gece gündüz demeden çalışmalısınız. Sizden, ülkemizi gelişmiş ülkeler ligine yükseltmenizi, toplumumuzun yaşam standardını yükselterek çağdaş medeniyetler seviyesine getirmenizi bekliyoruz. Siz gençlerden en büyük beklentimiz olan bu ilerlemeyi gerçekleştireceğinize ve ülkemiz adına fevkalade başarılı işlere imza atacağınıza olan inancım ve güvenimin bugün burada gördüğüm tablo ile daha da arttığını ifade etmek istiyorum. Sizlere inanıyoruz, sizlere güveniyoruz ve sizleri çok seviyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.Sizleri yaşama en iyi şekilde hazırlayan ailelerinize ve başta sayın rektörümüz prof. Dr. Hüsnü kapu olmak üzere değerli hocalarımıza teşekkür ediyor, hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.229408