Kağızman Kaymakamı Ercan Öter İzmir Torbalı Kaymakamlığına Atandı

"Kağızman Kaymakamı Ercan Öter İzmir Torbalı Kaymakamlığına Atandı"

Kağızman Kaymakamı Ercan Öter İzmir Torbalı Kaymakamlığına Atandı. Kağızman kaymakamlığına da Van Gevaş Kaymakamı İshak Çınar atandı.

Kağızman Kaymakamı Ercan Öter İzmir Torbalı Kaymakamlığına Atandı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi. Buna göre Kağızman Kaymakamı Ercan Öter İzmir Torbalı Kaymakamlığına Atandı.  Kağızman kaymakamlığına da Van Gevaş Kaymakamı İshak Çınar atandı.

KAĞIZMAN KAYMAKAMI ERCAN ÖTER HAKKINDA

1978 yılında Beytüşşebap'ta doğdu. İlkokulu Dörtyol Nurettin Baransel İlkokulunda, Ortaokulu Dörtyol Merkez Orta Okulunda, Lise öğrenimini Dörtyol Lisesinde tamamladı. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 2000 yılında bu bölümden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalında master eğitimine başladı. "Belediyelerin Mali denetimi" tez çalışması kabul edilerek master eğitimini bitirdi.

Memuriyete Maliye Bakanlığı gelirler Genel Müdürlüğünde Vergi Denetmen Yardımcısı olarak başladı. Ankara ve İstanbul'da çalıştı. 2004 yılı Ağustos ayında Kaymakamlık mesleğine Diyarbakır Kaymakam adayı olarak başladı. Osmaniye'nin Sumbas ve Giresun'un Doğankent ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Yurtdışı stajı çerçevesinde 9 ay boyunca İngiltere'nin Exeter Üniversitesinde yabancı dil eğitimi ve İngiltere'nin yönetim sistemi hakkında eğitim aldı. 2008 yılında askerlik görevini Hakkari İl Jandarma Komutanlığında kısa dönem olarak yaptı.

2007-2009 Osmaniye - Hasanbeyli Kaymakamı, 2009-2011 Kahramanmaraş Çağlayancerit Kaymakamı, 2011-2014 Kayseri İncesu Kaymakamı, 2014-2016 tarihleri arasında ise Muş Vali Yardımcısı olarak görev yapan Ercan ÖTER 30/11/2016 tarih ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Kağızman Kaymakamlığı görevine atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan İlçemiz Kaymakamı Sayın Ercan ÖTER iyi derece İngilizce bilmektedir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.233782