Kağızman’da İshal Vakaları

Kağızman’da İshal Vakaları

Kars Olay ve Kars Güncel’in “Kağızman’da Neler Oluyor? 300 Kişi Hastaneye Başvurdu” başlılığıyla yayınlanan ve Kağızman İlçesinde yaşanan ishal vakalarını konu alan haber üzerine valilikçe açıklama yapıldı.

Kağızman’da İshal Vakaları


Kağızman’da İshal Vakaları

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Olay ve Kars  Güncel’in “Kağızman’da Neler Oluyor? 300 Kişi Hastaneye Başvurdu” başlılığıyla yayınlanan ve Kağızman İlçesinde yaşanan ishal vakalarını konu alan haber üzerine valilikçe açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle:

10-13 Ağustos 2018 tarihleri arasında İlimiz Kağızman İlçesinde 175 vatandaşımızın bulantı, kusma ve ishal şikâyeti ile İlçe Devlet Hastanesine başvuru yapması üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilçedeki sulardan örnekler alarak analiz için laboratuvara gönderilmiş ayrıca ilçedeki su depoları ve ishale hatlarında incelemeler yapılmıştır.

İlgili birimlerimizce yapılan analizler sonucunda şiddetli yağışlarında etkisi başta olmak üzere bazı kaynak sularına dış etkenlerin sirayet ettiği,  artan ishal vakalarına suya karışan bu bakterilerin neden olduğu tespit edilmiştir.

Bu gelişmeler üzerine ilgili birimlerimizce sularda tespit edilen düşük klor seviyesi için şok klorlama çalışması ve gerekli tüm tedbirler uygulanarak Kağızman Belediyesince ilçe halkına hijyen konusunda gerekli duyurular yapılmıştır.

Alınan tedbirlerin ardından ishal vakasıyla Kağızman İlçe Devlet Hastanesine gelen vatandaş sayısında azalma olmuş, hastaneye başvuran vatandaşlarımız da ayakta tedavilerinin ardından taburcu edilmiştir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Kağızman’da İshal Vakaları
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Kağızman’da İshal Vakaları Sonraki Haber >>

Kağızman’da İshal Vakaları

DMCA.com Protection Status

Kağızman’da İshal Vakaları

  Yukleme: 0.058917