Kağızmanlı öğrenciler sinemayı fethetti

"Kağızmanlı öğrenciler sinemayı fethetti"

Kağızmanlı öğrenciler sinemayı fethetti

DATA[

Kağızmanlı öğrenciler sinemayı fethetti 

Kars Emniyet müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Kars Şube Müdürlüğü ekipleri, Kağızman’dan 155 öğrenciyi “Fetih 1453” filmini izmeleri için sinemaya götürdü. İlk kez sinemada film izleme şansı bulan öğrenciler, böylesine tarih kokan bir filmle sinemayla tanıştıkları için mutlu olduklarını belirttiler.
 
TDP Şubesi yıllardır süre gelen hizmetlerine bir anlamlı hizmet daha ekledi. Bundan önce de öğrenciler ve çocuklara yönelik bir çok başarılı projeye imza atan TDP, Türkiye genelinde büyük ses getiren ve izlenme rekorlarına giden “Fetih 14534” filmini önemli bir fırsata çevirdi. Hiç sinemaya gitmemiş kırsal alanda eğitim gören öğrencilerin sinemayla tanışmaları için harekete geçti. İlçe kaymakamlıklarıyla yapılan bağlantılar sonucu ilk adım Kağızman’da atıldı. Kağızman Kaymakamı Şuayip Gürsoy da proje kapsamında 155 öğrenciyi 10 otobüsle Kars’a gönderdi.
 
Kars’a gelen öğrencileri TDP ekipleri Çevik kuvvet Şubesi bahçesinde karşıladı. Burada öğrencilere ikramda bulunan polisler daha sonra da hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ardından da sinema salonuna yürüyerek giden öğrenciler bu projede emeği geçenlere teşekkür ettiler.
 
Öğrencilerden Kağızman İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tansu Demirkan, Kağızman İlçe Kaymakamı Şuayip Görsoy başta olmak üzere, emniyet görevlileri ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Film güzeldi etkilendim. İnsanın ecdadını, tarihini, sinemada görmesi, tanıması, farklı ve güzel bir duygu.” diye konuştu.
 
Bir diğer öğrenci Merve Besen ise sıcak karşılamaları ve ikramlarından ötürü emniyet mensuplarına teşekkür ederek, “Bugün benim bir ilki yaşamama aracı oldular. Sinemaya daha önce hiç gitmemiştim, ekranın büyüklüğü beni etkiledi, filmi seyrederken çok korktum.” diye konuştu.
 
TDP Şube Müdür vekili Yahya Çolak, ilçelerden gelen misafir öğrencileri Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bahçesinde karşılamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Çolak, “Bu zamana kadar hiç sinemaya gitmemiş bu imkanı bulamamış kırsal kesimdeki öğrencilerimizi sinemayla buluşturuyoruz. Bu çerçevede Kağızman’dan 155 öğrencimiz ve 11 öğretmenizi ilk etapta davet ettik, böylelikle sinemayla tanışmalarını sağladığımız öğrencilerimizin aynı zamanda tarihe kısa bir yolculuk yapmalarını ve geçmiş ile bütünleşerek geleceğe daha emin adımlarla yürümelerini istiyoruz. Biraz önce Kağızman kaymakamımız Şuayip Gürsoy ile görüştük çalışmalarımızdan ötürü memnuniyetlerini ifade ettiler. Organizasyonumuz devam ediyor. Selim Kaymakamlığımızın öncülüğünde 275 öğrencimizi de bugün ağırlayacağız. Bu etkinlikler Toplum Destekli Polislik hizmeti faaliyetleri kapsamında devam edecektir.” dedi.
(BA-BA-S) KARS (KHA) - BEDİR ALTUNOK
 


 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.225154